Aktualności, Rekreacja|

Na początku 2024 roku, na wniosek Prezydenta Miasta Pawła Silberta, Rada Miejska w Jaworznie zabezpieczyła środki w wysokości 5,5 mln złotych na modernizację Parku Lotników na Osiedlu Stałym. W ubiegłym tygodniu Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie podpisał umowę na wykonanie programu funkcjonalno – użytkowego modernizacji. To pierwszy etap i zarazem początek inwestycji zaplanowanej na lata 2024 – 2025.

Kolejnym etapem będzie ogłoszenie przetargu na wykonanie modernizacji parku w systemie zaprojektuj i zbuduj w oparciu o program funkcjonalno – użytkowy.

– Kilka lat temu powstała społeczna koncepcja rewitalizacji Parku Lotników. Była efektem długiego procesu konsultacji społecznych, w które zaangażowało się kilkuset mieszkańców miasta. Na podstawie tej koncepcji zostanie opracowany program funkcjonalno – użytkowy – wyjaśnia prezydent Paweł Silbert. To kolejny ważny krok w kierunku oczekiwanej modernizacji Parku im. Lotników Polskich w Osiedlu Stałym. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy brali udział w konsultacjach społecznych oraz zgłaszali potrzebę realizacji tej inwestycji. Dzięki Wam i dla Was powstanie wygodna, komfortowa, zielona i ogólnie dostępna, nowa przestrzeń w mieście!

W programie funkcjonalno-użytkowym powinny zostać zawarte między innymi takie elementy jak: miasteczko rowerowe, miejsce pod scenę z widownią, zaplecze gastronomiczne oraz toalety, górka saneczkowa wykorzystująca naturalne ukształtowanie terenu, wybieg dla psów, tablice edukacyjne na temat historii lotnictwa polskiego, oświetlone alejki i drogi, przygotowanie terenu pod rozkładane lodowisko, modernizacja placu zabaw, zagospodarowanie terenów zielonych, budowa fontanny w ciągu głównej alei, zabawki edukacyjne, budowa małej architektury (ławek, koszy, stojaków na rowery) oraz rozbudowa sieci oświetleniowej i monitoringu.

Do pobrania:

Comments are closed.