Rada Miejska w Jaworznie

Rada Miejska jest organem stanowiącym i kontrolnym w gminie. Jej kadencja trwa 5 lat.

Do właściwości rady gminy należą wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania gminy, o ile ustawy nie stanowią inaczej. Do wyłącznej właściwości rady gminy należy m. in. uchwalanie statutu gminy, uchwalanie budżetu gminy oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, uchwalanie programów gospodarczych czy też podejmowanie uchwał w sprawach podatków i opłat lokalnych. Rada gminy decyduje także w sprawach związanych z podejmowaniem współdziałania z innymi gminami, jak również współpracy ze społecznościami lokalnymi, nadawaniem honorowego obywatelstwa gminy czy ustalaniem zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów.

Wybraną 7 kwietnia 2024 roku Radę Miejską w Jaworznie stanowi 23 radnych zrzeszonych w trzech klubach: „Jaworzno Moje Miasto”, „Prawo i Sprawiedliwość” oraz „Koalicja Obywatelska”.

Radni Klubu „Jaworzno Moje Miasto” (5)

  • Kaczmarek Tadeusz
    okręg nr 3 (Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki)
  • Kowalski Mariusz
    okręg nr 4 (Os. Stałe, Os. Cegielniana, Rejon Elektrowni, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka)
  • Pieczara Mirosław
    okręg nr 3 (Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki)
  • Pycia Sebastian
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Smoliło-Żabińska Jolanta
    okręg nr 2 (Azot, Śródmieście, Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta)

Radni Klubu „Prawo i Sprawiedliwość” (6)

  • Domagalski Dawid
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Gacek Renata
    okręg nr 4 (Os. Stałe, Os. Cegielniana, Rejon Elektrowni, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka)
  • Lichota Anna
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Palka Bernadeta
    okręg nr 3 (Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki)
  • Papuga Janusz
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Stanek Maciej
    okręg nr 2 (Azot, Śródmieście, Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta)

Radni Klubu „Koalicja Obywatelska” (12)

  • Babula Wiesława
    okręg nr 3 (Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki)
  • Banasik Wojciech
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Bochenek Maciej
    okręg nr 2 (Azot, Śródmieście, Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta)
  • Boczoń Barbara
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Ciołczyk Janusz
    okręg nr 3 (Pieczyska, Szczakowa, Góra Piasku, Długoszyn, Niedzieliska, Ciężkowice, Jeziorki)
  • Guja Dorota
    okręg nr 4 (Os. Stałe, Os. Cegielniana, Rejon Elektrowni, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka)
  • Kawka Przemysław
    okręg nr 2 (Azot, Śródmieście, Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta)
  • Kirker Michał
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Łatak Stefan
    okręg nr 4 (Os. Stałe, Os. Cegielniana, Rejon Elektrowni, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka)
  • Sędor Tomasz
    okręg nr 2 (Azot, Śródmieście, Podłęże, Pszczelnik, Leopold, Stara Huta)
  • Sikora Barbara
    okręg nr 1 (Śródmieście, Warpie, Podwale, Pechnik, Gigant, Byczyna, Jeleń, Bory)
  • Ziętek Barbara
    okręg nr 4 (Os. Stałe, Os. Cegielniana, Rejon Elektrowni, Dąbrowa Narodowa, Łubowiec, Sobieski Górka)

Prezydium Rady Miejskiej

  • Michał Kirker – przewodniczący
  • Janusz Ciołczyk – wiceprzewodniczący
  • Tadeusz Kaczmarek – wiceprzewodniczący
  • Maciej Stanek – wiceprzewodniczący

Comments are closed.