Aktualności, Edukacja|

W czwartek, 14 marca br., w Szkole Podstawowej Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Jaworznie odbyło się oficjalne podsumowanie wszystkich projektów realizowanych w ramach I Jaworznickiego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Młodzieży. W trakcie spotkania Prezydent Paweł Silbert pogratulował wszystkim autorom pomysłów zrealizowanych w tej edycji.

Serdecznie gratuluję wszystkim pomysłodawcom projektów zrealizowanych w ramach I Jaworznickiego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Młodzieży. Mam pełne przekonanie, że uczniowie mają ogromny wpływ na to, w jaki sposób zmienia się ich szkoła. Wasze projekty i inicjatywy nie tylko inspirują, ale także kształtują otoczenie edukacyjne, tworząc lepsze warunki dla całej społeczności szkolnej. – mówi Prezydent Paweł Silbert

W wydarzeniu udział wzięli także Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Tadeusz Kaczmarek, Naczelnik Wydziału Edukacji Irena Wojtanowicz-Stadler oraz Pełnomocnik ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami Tomasz Jewuła. Nie zabrakło również pomysłodawców projektu Jaworznickiego Funduszu Wsparcia Inicjatyw Młodzieży, uczniów LO 1 – Jakuba Taranka i Olafa Kurpa.

Przypomnijmy, iż Jaworznicki Fundusz Wsparcia Inicjatyw Młodzieży opiera się na koncepcji budżetu partycypacyjnego, dając młodzieży szkolnej możliwość zgłaszania projektów, które są finansowane z puli funduszu. W czasie dzisiejszego wydarzenia, podsumowano zakończoną właśnie pierwszą edycję programu, w której zwyciężyło 12 projektów zgłoszonych przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Comments are closed.