Aktualności, Z miasta|

image_print

Tłumy mieszkańców bawiły się wspólnie na tegorocznych Dniach Jaworzna. Podczas dwóch dni przygotowano wiele atrakcji – były sportowe emocje na Finale Dziecięcej Ligi Mistrzów w Piłce Nożnej, szaleństwo kolorów festiwalu Holi oraz sobotnie koncerty na jaworznickich plantach. Kulminacją Święta Miasta była koncertowa uczta na Stadionie Azotania. Na scenie zagrali Viki Gabor, Nocny Kochanek i Smolasty.

Finał Dziecięcej Ligi Mistrzów w Piłce Nożnej na stadionie „Victoria”

Pierwszy dzień obchodów (sobota, 17 czerwca 2023 r.) rozpoczął się sportowymi zmaganiami młodych piłkarzy, którzy na stadionie sportowym “Victoria” zakończyli sezon Dziecięcej Ligi Mistrzów, po czym odbył się otwarty piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Cały turniej zwyciężył Klub Sportowy Górnik Jaworzno. Szczegóły wydarzenia dostępne są na https://www.jaworzno.pl/2023/06/17/wielki-final-jaworznickiej-dzieciecej-ligi-mistrzow/

Sobotnie popołudnie na Plantach

Miejskie sobotnie przeniosło się na Planty, gdzie odbył się uwielbiany, nie tylko przez młodzież festiwal Holi – Święto Kolorów. Po zabawie na terenie makiety Kopalni Jacek Rudolf odbyły się koncerty: muzyki filmowej w wykonaniu „Zadyrygowanych” z Młodzieżowego Domu Kultury, prowadzony przez Natalię Smagacz oraz jaworznickich muzyków z zespołu KOX. Grupa wykonuje utwory największych gwiazd światowej sceny rockowej – AC/DC, Iron Maiden, Whitesnake itd., a także swoje autorskie kompozycje. Pierwszy dzień obchodów zakończył Teatr Ognia.

Koncertowo na Stadionie „Azotania”

fot. MCKiS Jaworzno

Drugiego dnia na scenie na Stadionie Azotania wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki – Viki GaborNocny Kochanek i Smolasty.

Zwyciężczyni Eurowizji Junior z 2019 – Viki Gabor, rozpoczęła swój koncert jako pierwsza. Artystka, pomimo młodego wieku, wydała już dwie płyty, w tym jedną – debiutancką, która pokryła się złotem. Viki ma na swoim koncie również współpracę z Kayah. Wokalistki w 2020 roku nagrały singiel „Ramię w ramię”, który, przekraczając liczbę 40 tysięcy sprzedanych kopii, otrzymał status podwójnej platyny.

Tysiące mieszkańców bawiło się na heavy metalowym kwintecie, obdarzonym ogromnym poczuciem humoru oraz dystansem do siebie i świata – Nocnym Kochanku. Panowie z zespołu muzycznie inspirują się gigantami gatunku, z kolei tekstowo… śmiało wykorzystują pastisz i gry językowe, rysując nieco prześmiewczy i groteskowy obraz polskiej subkultury metalowej.

Niedzielny koncert Norberta Smolińskiego, czyli Smolastego ściągnął tłumy. Artysta tworzy muzykę z pogranicza popu i rapu. W 2018 roku zadebiutował albumem „Fake Love”, który z marszu pokrył się złotem i uzyskał nominację do Fryderyka w kategorii Debiut Roku. Jednak największą popularność uzyskała ostatnia, czwarta już płyta, którą Smolasty wydał pod koniec zeszłego roku.

Dziękujemy, że świętowaliście z nami Dni Miasta!

Comments are closed.