Aktualności, Sport, Z miasta|

image_print

Piłkarskim Festiwalem zakończyły się dziesięciomiesięczne zmagania sportowe dziecięcych drużyn – sześciu jaworznickich klubów sportowych. W sobotę, 17 czerwca 2023 r. Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, wręczył Puchar Ligii zwycięskiej drużynie – Górnikowi Jaworzno. Wszystkie drużyny, które brały udział w turnieju otrzymały czeki w wysokości 5-ciu tys. zł i nagrody dla wszystkich zawodników. Podczas wydarzenia odbył się również Piłkarski Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami.

W rozgrywkach ligowych udział wzięły dzieci z jaworznickich klubów sportowych: LKS Zgoda Byczyna, LKS Ciężkowianka Jaworzno, Victoria Jaworzno 1918, Akademia 2012, Szczakowianka Jaworzno oraz KS Górnik Jaworzno. Turnieje były dla najmłodszych formą zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu, nie rywalizacji. W Jaworznickiej Dziecięcej Lidzie Mistrzów w Piłce Nożnej KAŻDY WYGRYWA. Wszystkie kluby, które wzięły udział w turniejach, otrzymały jednakowe nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego dla klubu, a wszyscy młodzi zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe. Drużyna, która zdobyła puchar turnieju przekaże go w kolejnym roku nowym zwycięzcom.

I miejsce – Górnik Jaworzno

II miejsce – Akademia 2012 Jaworzno

III miejsce – Victoria Jaworzno

Najlepszy Strzelec – Wojciech Budak, Górnik Jaworzno

Najlepszy bramkarz – Krzysztof Pawlik, Górnik Jaworzno

Pomysłodawcą wydarzenia jest Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, a honorowy patronat nad turniejem objął Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Nagrody drużynom wręczyli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, Przedstawiciel Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Monika Bryl, Przemysław Starzycki z Choose Yourself oraz dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian Kuś.

–  10 turniejów, 6 jaworznickich klubów, prawie 200 dzieci biorących udział w rozgrywkach. Wielki finał na głównej płycie Stadionu Miejskiego i ogromna duma z całego sportowego projektu. Do czasu rozpoczęcia w Jaworznie rozgrywek Jaworznickiej Dziecięcej Ligi Mistrzów, nie było wspólnej propozycji rozgrywek dla dzieci, które trenują w naszych klubach i nie uczestniczą w rozgrywkach ligowych w najmłodszych rocznikach. Zależało nam na stworzeniu dobrej inicjatywy, wypełnionej zabawą i integracją młodych zawodników jaworznickich klubów piłkarskich. Stąd ten atrakcyjny format, który jeszcze lepiej promował zdrowe spędzanie czasu i aktywności – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk. – Jestem niezwykle dumny z dzieci, które z takim zaangażowaniem brały udział w rozgrywkach. Dziękuję trenerom i rodzicom, którzy wraz z dziećmi spędzali z nami wspólnie turniejowe soboty oraz organizatorom i partnerom wydarzenia, którzy zapewniali najmłodszym najlepsze warunki do gry. Z wielkim entuzjazmem zapowiadam II edycję Ligi! Już na jesień start rozgrywek.

Turnieje w ramach rundy jesienno/zimowej i wiosenno/letniej w większości odbywały się w halach sportowych MCKiS. Każdy klub mógł wystawić do gry jeden lub dwa, maksymalnie 10-osobowe, zespoły.

Organizatorami I Jaworznickiej Dziecięcej Ligi Mistrzów w Piłce Nożnej jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu wraz z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Piłkarski Piknik Rodzinny z atrakcjami

W trakcie Wielkiego Finału Jaworznickiej Dziecięcej Ligi Mistrzów trwał Piłkarski Piknik Rodzinny. Na wszystkich mieszkańców czekało wiele atrakcji i niezapomniane emocje. Najmłodsi mogli skorzystać z zabaw i atrakcji piłkarskich, dużych dmuchanych zjeżdżalni, mega piłkarzyków, bubble soccera, piłkarskiego darta i bilarda i wielu innych atrakcji.

Ponadto mieszkańcy mieli okazję spotkania się z drużyną rajdową Szeja Rally Team i próby sił na symulatorze samochodu rajdowego.

Współorganizatorami Rodzinnego Pikniku była Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., Przemysław Starzycki Choose Yourself, Jarosław i Marcin Szeja rally Team, Wodociągi Jaworzno, Prestige Garage Salon Auto Detailingu.

Comments are closed.