Aktualności, Bezpieczeństwo|

W czwartek,14 marca br., Prezydent Paweł Silbert wraz z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Kaczmarkiem spotkali się ze strażakami w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Wizyta była okazją do obejrzenia nowego samochodu gaśniczego marki SCANIA, który został wprowadzony do podziału bojowego w ubiegłym tygodniu. Szczegóły techniczne oraz możliwości pojazdu przedstawił Komendant PSP w Jaworznie Patrycjusz Fudała wraz z Zastępcą Bartoszem Smolarczykiem.

Samochód o wartości 1,7 mln zł, został sfinansowany ze środków Gminy Miasta Jaworzna w kwocie 300 tys. zł oraz Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach w kwocie 1,4 mln zł. Nowy samochód, marki Scania GCBA 8,3/50 zastąpił wysłużony pojazd marki Renault Kerax.

Nowy wóz jest wyposażony w niezbędny sprzęt do działań ratowniczo-gaśniczych i stanowi nieocenione wsparcie podczas akcji ratunkowych, zwłaszcza podczas pożarów w zakładach przemysłowych czy obszarach leśnych, gdzie występuje duże zapotrzebowanie na wodę do celów gaśniczych.

Comments are closed.