Aktualności, Bezpieczeństwo|

We wtorek, 12 marca br., w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków, odbyła się konferencja z okazji 20-lecia funkcjonowania Programu “TARCZA” w Jaworznie. Ten niezwykły jubileusz zgromadził liczne grono gości oraz osób związanych z bezpieczeństwem w naszym mieście m.in. Prezydenta Pawła Silberta, Zastępcę Prezydenta Łukasza Kolarczyka czy pełnomocnika ds. bezpieczeństwa Janusza Skulicha. Wydarzenie uświetnił prezentacją Petros Psyllos – ceniony elektronik i programista, uznany za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów technologicznych, którzy nie ukończyli 30. roku życia.

Konferencję rozpoczął panel ekspercki, w czasie którego omówiono skuteczność Programu “TARCZA” w poprzednich latach, dokonano analizy aktualnych zagrożeń bezpieczeństwa oraz przedstawiono perspektywy dla projektu. W dyskusji uczestniczyły osoby związane z bezpieczeństwem w naszym mieście: Prezydent Miasta Paweł Silbert, Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, pełnomocnik ds. bezpieczeństwa Janusz Skulich, Komendant Straży Miejskiej Artur Zięba, Zastępca Komendanta PSP w Jaworznie Bartosz Smolarczyk oraz Zastępca Naczelnika Ruchu Drogowego KMP w Jaworznie Tomasz Obarski. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło również inicjatora Programu “TARCZA” Dariusza Starzyckiego, wielu przedstawicieli służb mundurowych oraz uczniów jaworznickich szkół ponadpodstawowych.

Dwadzieścia lat Programu TARCZA to nie tylko liczby, to opowieść o determinacji i zaangażowaniu, których fundamentem są ludzie oddani idei bezpieczeństwa. Dziś możemy spojrzeć wstecz i z dumą stwierdzić, że TARCZA nie tylko istnieje, ale także ewoluowała w potężny filar bezpieczeństwa Jaworzna. To efekt ciężkiej pracy, zaangażowania służb, partnerstwa z mieszkańcami. Wspólnie stworzyliśmy solidną tarczę ochronną dla naszego miasta. Dziękuję każdemu, kto przyczynił się do tego sukcesu – podkreślał w czasie wydarzenia Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna.

W trakcie konferencji, Prezydent Paweł Silbert został uhonorowany Medalem “Za zasługi dla straży miejskich i gminnych“. Adam Mandera, wiceprezes zarządu krajowego Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych, osobiście wręczył odznaczenie, podkreślając istotny wkład Prezydenta w rozwój kompleksowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa publicznego.

W drugiej części wydarzenia, uwagę uczestników skupiła prezentacja Petrosa Psyllos – cenionego elektronika, programisty i innowatora. Jego wystąpienie, zatytułowane: “Od TARCZY do Digital Twins”, przybliżyła zgromadzonym rewolucyjne aspekty nowoczesnych technologii. Petros Psyllos, laureat wielu prestiżowych nagród, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat zastosowań sztucznej inteligencji, wirtualnych asystentów, interakcji człowiek-komputer i ochrony zdrowia.

Konferencja z okazji 20-lecia Programu “TARCZA” była doskonałą okazją do podsumowania dwóch dekad skutecznej pracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa w mieście.

Comments are closed.