Aktualności|

Szanowny Panie Premierze,

temat budowy fabryki “Izery” na dobre zagościł w ogólnopolskiej debacie publicznej, jednak dla mnie, Prezydenta Miasta Jaworzna, ma on wyjątkowe znaczenie. Jako, że inwestycja ta ma powstać na terenach miasta, którego mieszkańców mam zaszczyt reprezentować, wystosowuje do Pana ten list otwarty z prośbą o nie przekreślanie ogromnej szansy, jaką daje realizacja tego projektu.

Fabryka Izery to nie tylko tysiące nowych miejsc pracy, innowacyjność czy zrównoważony rozwój, ale także szansa na dogonienie elektromobilnej Europy – bo dziś faktem jest, że pod względem rozwoju floty e-samochodów jesteśmy w ogonie UE. Ta inwestycja nie dotyczy wyłącznie rozwoju naszego śląskiego regionu, ale wierzę, że może być kluczową we wzmacnianiu gospodarki całej Polski i krokiem milowym w stronę transformacji naszego kraju na ścieżkę zrównoważonego rozwoju.

Dziś ważą się losy słuszności kontynuacji tego projektu. Panie Premierze – proszę, nie róbmy z budowy fabryki Izery projektu politycznego! Mówimy o inwestycji, która może otworzyć drogę rozwoju całej Polsce w zupełnie nowym obszarze i tak właśnie powinniśmy na nią patrzeć – jako na decyzję rozwojową, gospodarczą i ekonomiczną.

Apeluję zatem do Pana Premiera, aby decyzja została podjęta ponad podziałami politycznymi, koncentrując się wyłącznie na korzyściach, jakie niesie za sobą ten projekt. Deklaruję swoją gotowość do rozmowy i współpracy, jednocześnie zapraszając Pana Premiera do Jaworzna, by posłuchał Pan mieszkańców miasta, jak ważna jest to dla nas inwestycja.

Wierzę, że fabryka “Izery” w Jaworznie może być symbolem kontynuacji różnych opcji politycznych w imię interesu narodowego i mieszkańców Polski.

Paweł Silbert

Prezydent Jaworzna

Comments are closed.