Aktualności|

22 marca obchodzony jest Światowy Dzień Wody. To dzień, w którym instytucje ekologiczne, edukacyjne, szkoły i przedszkola oraz zakłady wodociągowe przypominają skąd bierze się woda. Dlaczego tak ważne dla zdrowia ludzkiego jest jej regularne spożywanie oraz jak my, jako ludzie możemy wpływać na poprawę zasobów wodnych.

Z okazji Światowego Dnia Wody, również Wodociągi Jaworzno przybliżając temat wody pitnej, poprzez organizację wycieczki po swoich obiektach. Czyli swój cykliczny i cieszący się sporym zainteresowaniem Dzień Otwarty. W tym roku będzie to już dwunasta edycja.

Tegoroczny Dzień Otwarty jaworznickich wodociągów został zaplanowany na sobotę, 16 marca 2024 r. na godz. 10:00. Dla zainteresowanych pracą wodociągów, dostępne będą 3 obiekty: ujęcie wody pitnej Piaskownia ul. Bukowska (zjazd na Sosinę od strony wyremontowanej plaży), baza sprzętowa przy ul. św. Wojciecha 34 oraz oczyszczalnia ścieków wraz laboratorium w Jeleniu przy ul. Dąb 105. Mieszkańcy sami decydują, który miejsce w tym dniu chcą zobaczyć i odwiedzić.

Zapisy na poszczególne obiekty prowadzone są do 8 marca 2024 r. (lub do wyczerpania miejsc) pod numerem telefonu 32 318 60 64, w dni robocze w godz. od 7:00 do 15:00.

UWAGA! Liczba miejsc na poszczególne obiekty jest ograniczona.Liczy się kolejność zgłoszeń. Udział w wycieczce jest bezpłatny. Dojazd na obiekty we własnym zakresie.

Comments are closed.