Aktualności, Bez kategorii, Edukacja|

Dzisiaj, w Sali Obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie, odbyła się konferencja z okazji 10-lecia Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego. Najlepsze życzenia na ręce obecnej Przewodniczącej – Anny Skrzydłowskiej oraz byłej Przewodniczącej – Elżbiety Orzechowskiej-Filipczyk, przekazał Prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

Minęło 10 lat odkąd w Jaworznie – z inicjatywy dyrektorów szkół ponadpodstawowych – wszystkie jednostki oświatowe i ich partnerzy – Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny „Metis” w Katowicach oraz Regionalne Centrum ds. LLL i ZSK Instytutu Badań Edukacyjnych w Katowicach, połączyli siły w realizacji zadań na rzecz doradztwa zawodowego i złożyli deklaracje przystąpienia do JFDZ, czyli Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego.

Z okazji 10-lecia istnienia Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego, Prezydent Miasta Jaworzna, Paweł Silbert, złożył życzenia założycielom i członkom, życząc kolejnych udanych lat, pełnych motywacji i kreatywności w osiąganiu wyznaczonych celów.

W wydarzeniu udział wzięli także m.in. Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, Pełnomocnik ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami Tomasz Jewuła oraz Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie Irena Wojtanowicz-Stadler.

Jednym z głównych celów działalności Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego jest integracja środowisk związanych z doradztwem edukacyjno – zawodowym, popularyzowanie wiedzy z tej dziedziny oraz wymiana doświadczeń i informacji pomiędzy instytucjami zajmującymi się rynkiem pracy, by efektywnie wspierać uczniów i ich rodziców w planowaniu rozwoju zawodowego młodych ludzi, zgodnego z ich osobistym potencjałem i potrzebami rynku pracy. Rada JFDZ cyklicznie organizuje na terenie miasta działania skierowane do różnych grup wiekowych od przedszkolaków po absolwentów szkół ponadpodstawowych.

Wydarzenie odbyło się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pana Pawła Silberta oraz Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych RP.

Comments are closed.