Aktualności, Z miasta|

W sobotę (17 lutego) w Szkole Podstawowej nr 7, odbył Dzień Otwarty na Podłężu z Miejskimi Projektami, który zgromadził mieszkańców zainteresowanych aktywnym udziałem w rozwoju swojej dzielnicy. Podczas wydarzenia Prezydent Paweł Silbert wziął udział w rozmowach z mieszkańcami na temat propozycji nowych przedsięwzięć. Wspólnie omawiano inicjatywy, które wpisują się w cele strategiczne rozwoju miasta oraz ideę “Jaworzno Poziom Wyżej”.

– Partycypacja mieszkańców jest kluczowa dla sukcesu naszych projektów. Dzień Otwarty na Podłężu to doskonała okazja do wymiany pomysłów i wspólnej pracy nad naszym wspólnym celem – podniesienia Jaworzna na jeszcze wyższy poziom – mówi Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna – Aktywność mieszkańców kształtuje nie tylko bieżące inicjatywy, ale również wpływa na kształtowanie długofalowej strategii rozwoju miasta. Zależy nam na tworzeniu środowiska, które odzwierciedla potrzeby jaworznian, lecz także jest gotowa sprostać współczesnym wyzwaniom.

Spotkanie było poświęcone hasłu: “Zaprojektuj z nami nowy poziom miasta!“. Uczestnicy mieli szansę omówić planowane inwestycje, takie jak stadion lekkoatletyczny “Azotania” oraz Skatepark w Parku Podłęże.

Miejski Zarząd Nieruchomości Komunalnych w Jaworznie przeprowadził warsztaty z segregowania odpadów, natomiast Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przygotowała bogaty program profilaktyczny dla najmłodszych mieszkańców. Zespół Lecznictwa Otwartego i Wydział Zdrowia Urzędu Miejskiego w Jaworznie natomiast zadbał o edukację w ramach profilaktyki zdrowotnej dla wszystkich zainteresowanych.

Nie zabrakło również czasu na rozrywkę i edukację. Miejska Biblioteka Publiczna zapewniła atrakcje w postaci zabaw i czytania ulubionych książek dla dzieci. Ponadto, mieszkańcy mieli szansę dowiedzieć się więcej na temat Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego, skonsultować dostępność działek gminnych w dzielnicy.

Spotkanie z mieszkańcami Podłęża stanowiło integralną część prac nad Strategią Rozwoju Jaworzna 2030+. Projekt Strategii Rozwoju Jaworzna 2030+ ma stanowić odpowiedź na wyzwania współczesnego świata, uwzględniając m.in. cyfryzację, technologie, gospodarkę i oczekiwania mieszkańców. Podczas spotkania mieszkańcy mogli wypełnić ankiety, które pozwolą stworzyć projekt strategii.

Comments are closed.