Aktualności, Z miasta, Zdrowie|

Ponad 15 milionów złotych przeznaczono na remont Oddziału Kardiologicznego oraz Izby Przyjęć, która została wyodrębniona ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ponad 9,5 mln z tej kwoty stanowi dotacja z Gminy Miasta Jaworzna. Pozostałe środki pochodzą z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 oraz wkładu własnego Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie. Izba Przyjęć zostanie uruchomiona 19 lutego br., w podobnym czasie nowo wyremontowany Oddział Kardiologiczny.

Ochrona zdrowia i życia ludzkiego jest szczególnie ważna dla funkcjonowania miasta. Dlatego też takie inwestycje, jak rozbudowa jaworznickiego szpitala są dla samorządu bardzo ważne – mówi Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert. – Oddanie po remoncie nowych oddziałów dla pacjentów, to dowód na sprawność i operatywność zarządu Szpitala, który w trudnych dla służby zdrowia czasach, dobrze dba o wysoki poziom leczenia, a tym samym o bezpieczeństwo zdrowotne jaworznian. Miło mi również powitać w Jaworznie, Pana doktora Patryka Grzywocza, uznanego specjalistę-kardiologa, który szefuje Oddziałowi Kardiologii – dodaje Prezydent Silbert.

Oddział Kardiologiczny

Nowy Oddział Kardiologiczny został rozbudowany o sale intensywnego nadzoru, w którym znajduję się 6 łóżek intensywnego nadzoru kardiologicznego. Oddział został wyposażony w nowoczesny sprzęt kardiologiczny. Koszt inwestycji to 7 288 000,00 zł. Środki na modernizację oddziału zostały w większości pozyskane z dotacji Gminy Miasta Jaworzna. Oddział zatrudnia 6 lekarzy specjalistów, 1 lekarza rezydenta, 1 młodszego specjalistę oraz 3 lekarzy dyżurantów pod kierownictwem doktora Patryka Grzywocza.

Nowa Izba Przyjęć

Przebudowa Izby Przyjęć została w większości zrealizowana dzięki dotacji ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 dla jednostek samorządu terytorialnego w wysokości 5 000 000,00 zł, dotacji z Gminy Miasta Jaworzna w wysokości 2 500 000,00 zł oraz ze środków własnych Szpitala przeznaczonych na zrealizowanie inwestycji w wysokości 1 023 162,00 zł.

W budynku znajduje się m.in. pięć gabinetów lekarskich, recepcja wraz z poczekalnią. Ponadto wybudowany został również łącznik pomiędzy szpitalem a budynkiem Nefrolux-u. Na pierwszym piętrze nowo powstałego budynku znajduje się część administracyjna.

– Cieszę się, że uruchamiamy jednocześnie, tak ważne dla pacjentów Oddział Kardiologiczny i Izbę Przyjęć. A to nie koniec inwestycji w naszą placówkę. Obraliśmy kierunek na pacjenta i jeszcze wyższą jakość świadczeń medycznych. Dziękuję wszystkim zaangażowanym za wspólną pracę, dziękuję Panu Prezydentowi za wsparcie szpitala – mówi Gabriela Buczkowska, Dyrektor Szpitala Wielospecjalistycznego w Jaworznie.

To nie koniec inwestycji w jaworznickim szpitalu

Planowane są dalsze modernizacje w ramach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Najbliższa inwestycja, to przebudowa pomieszczenia higieniczno-sanitarnego przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Zadanie zostanie dofinansowane w całości z Funduszu Medycznego.

Comments are closed.