Aktualności|

Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji popularnej i kultowej już w naszym mieście imprezie sportowej, jaką jest Grand Prix Jaworzna w Szachach. Zawody składać się będą tradycyjnie z dziewięciu cykli turniejowych, które z przerwą wakacyjną trwać będą od 16 lutego aż do 22 listopada 2024 roku. Udział w Grand Prix jest bezpłatny.

Celem zawodów jest popularyzacja oraz doskonalenie umiejętności gry w szachy, a także wspólne integrowanie środowiska dzieci, młodzieży i starszych zawodników. W ramach Grand Prix udział mogą brać wszyscy chętni, a zgłoszeń należy dokonać za pośrednictwem systemu chessarbiter.com najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem danego turnieju. Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma obowiązku startu we wszystkich edycjach – do klasyfikacji liczyć się będą tylko wyniki z cykli, w których zawodnik startował.

Inauguracja zmagań nastąpi w piątek, 16 lutego. Kolejne etapy rywalizacji przewidziane są na następujące piątki: 15 marca, 26 kwietnia, 17 maja, 7 i 28 czerwca, po wakacjach 27 września, 11 października i ostatni finałowy 22 listopada, terminy poszczególnych turniejów mogą ulec zmianie, ale każda zmiana daty czy godziny rozgrywek zostanie ogłoszona nie później niż tydzień przed planowanymi rozgrywkami na stronie www.mckis.jaworzno.pl

Każde zawody rozpoczynać się będą o godzinie 16.30., a miejscem zmagań będzie sala szachowa na pierwszym piętrze ulokowana w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS przy ul. Grunwaldzkiej 80 (Centrum). W przypadku zawodów organizowanych 17 maja oraz 7 i 28 czerwca (4, 5 i 6 edycja) po wcześniejszym ogłoszeniu możliwa jest zamiana miejsca imprezy jak podczas ubiegłorocznych zmagań (z hali MCKiS na otwarty Parking Rowerowy “Płaszczka” przy jaworznickich Plantach obok Galerii Galena). Walka zawodników na szachownicach w otwartym terenie z możliwością obserwowania zmagań przez postronnych widzów i kibiców jest na pewno ciekawym urozmaiceniem, ale i utrudnieniem dla rywalizujących szachistów.

W ubiegłorocznym Grand Prix rywalizowało aż 102 szachistów, nie tylko z Jaworzna, ale i z ościennych miejscowości, a zawody pewnie wygrał wychowanek MCKiS Igor Musiał, który po dziewięciu zawodach zgromadził aż 57,5 punktu. Teraz będzie bronił tytułu wywalczonego w ubiegłym roku, a z pewnością walka o główne trofeum będzie bardzo zacięta. Drugą pozycję rok temu zajął dwukrotny triumfator wcześniejszych zmagań Maciej Malik, a trzecie miejsce padło łupem Jolanty Guzik.

Wszelkich informacji w sprawach organizacyjnych Grand Prix udziela Jolanta Guzik, tel.: 609-554-126.

Szczegóły dotyczące zawodów, podział nagród oraz warunki uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Grand Prix dostępnym na stronie www.mckis.jaworzno.pl/klub szachowy

Comments are closed.