Aktualności, Sport, Z miasta|

W poniedziałek, 5 lutego startują zapisy do organizowanego po raz drugi w Jaworznie Miejskiego Zimowego Rajdu Nordic Walking w Ciężkowicach. Impreza, która odbędzie się w sobotę, 24 lutego, została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta.

Na starcie Rajdu stanąć może 200 miłośników spacerów z kijkami. Przewidziana trasa to pętla o długości około 8 kilometrów, prowadząca leśnymi ścieżkami przez malowniczą dolinę Żabnika w Ciężkowicach. Wydarzenie skierowane do mieszkańców naszego miasta jest formą rodzinnej rekreacji bez typowej rywalizacji sportowej i ma na celu promocję zdrowego trybu życia, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integrację osób w różnym przedziale wiekowym.

Start Rajdu zaplanowany jest na godzinę 10.00, biuro zawodów, początek trasy i meta zlokalizowane będą tradycyjnie przy ul. Zdrojowej w Jaworznie–Ciężkowicach.

Organizatorem Rajdu jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Zgłoszenia do Rajdu przyjmowane będą poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej https://zgloszenia.mckis.jaworzno.pl/ (panel zgłoszeniowy Miejski Zimowy Rajd Nordic Walking) od poniedziałku 5 lutego, a trwać będą do wyczerpania limitu zgłoszeń (lub najpóźniej do czwartku 22 lutego).

W dniu zawodów potwierdzić swoją obecność i odebrać numery startowe będzie można już od godziny 8.30. Przed startem – około godziny 9.50 zaplanowana jest rozgrzewka prowadzona przez instruktora Nordic Walking, który będzie towarzyszyć startującym zawodnikom i prowadzić grupę. Wyjście na trasę przewidziane jest na godzinę 10.00.

Wszelkie informacje można znaleźć w regulaminie imprezy dostępnym TUTAJ, a także bezpośrednio w Dziale Sportu MCKiS, Paweł Wróbel 32 745 10 30 wew. 84.

Comments are closed.