Aktualności, Edukacja, Z miasta|

W środę, 24 stycznia 2024 r., w Hali Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Osiedlu Stałym, odbył się miejski konkurs pt. „ŻYĆ BEZPIECZNIE”, zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jaworznie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych naszego miasta, do którego zgłosiły się trzyosobowe drużyny z siedemnastu szkół. W imieniu Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta, nagrody dla wszystkich drużyn wręczyła Naczelnik Wydziału Edukacji – Irena Wojtanowicz – Stadler oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 – Dobiesław Derda.

Celem konkursu była popularyzacja zagadnień pierwszej pomocy przedmedycznej, aktywizowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy, pogłębianie ich wiedzy na temat współczesnych zagrożeń życia i zdrowia oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez kształtowanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania w celu zachowania bezpieczeństwa swojego i innych osób.

Uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami praktycznymi. Komisja konkursowa w składzie: insp. BHP Paweł Kołodziej, asp. Aleksandra Knapik, płk Paweł Jarczyk, kom. Damian Dymanus, mł. asp. Marcin Pietras, główny specjalista Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Jaworznie Jacek Sowa, czuwała nad prawidłowym przebiegiem konkurencji i ich oceną.

Laureaci konkursu:

  • I miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 w Jaworznie
  • II miejsce: Szkoła Podstawowa nr 22 w Jaworznie
  • III miejsce: Szkoła Podstawowa nr 19 w Jaworznie

Podczas konkursu przeprowadzone zostały przez mł. asp. Justynę Wiszowaty z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a z wykładem na temat bezpieczeństwa pożarowego na terenie miasta Jaworzna wystąpił asp. Michał Dyl z Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie. Uczniowie naszej szkoły z klasy mundurowej przedstawili również pokaz samoobrony aranżowanej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

fot. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jaworznie

Comments are closed.