Aktualności, Kultura|

Dzisiaj w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków na Osiedlu Stałym odbył się Koncert Laureatów kolejnej edycji Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Złota Kantyczka” 2024. Przed publicznością zaprezentowali się zarówno najmłodsi wykonawcy w wieku przedszkolnym, jak i dorośli mieszkańcy Jaworzna oraz innych miejscowości z województwa śląskiego i małopolskiego. Spośród nagrodzonych osób, w koncercie wystąpili laureaci czołowych miejsc ze wszystkich kategorii wiekowych – czyli najlepsi z najlepszych.

Swoje interpretacje znanych kolęd i pastorałek, zarówno polskich, jak i zagranicznych, prezentowali soliści, duety, zespoły wokalno-instrumentalne oraz grupy wokalne. W sumie w przesłuchaniach wzięło udział 148 podmiotów wykonawczych. Koncertu najlepszych wysłuchał m.in. ks. biskup Piotr Skucha.

Po koncercie odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i dyplomów.

Do Finału Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie Jury wytypowało następujące podmioty wykonawcze:

  1. Wiktoria Staniszewska – MOKSiR Chrzanów
  2. Zespół wokalny POZYTYWKI – Pracownia Muzyczno – Teatralna Pozytywka Bolesław
  3. Tercet Triola Studio Maciej – Zabrze
  4. Duet Milena Kluczyńska i Natalia Romanowska – PSM Wrocław
  5. Duet Besti Pracownia Muzyczno – Teatralna Pozytywka – Bolesław
  6. Anna Laskowska – Chudów
  7. Karolina Musialik MDK – Miasteczko Śląskie
  8. Emily Gogwim MOKSiR – Chrzanów
  9. Emilia Duda ZS 4 – Olkusz
  10. Kinga Kasprzyk – MOPT Dąbrowa Górnicza
  11. Aleksandra Jedyńska – MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 Katowice
  12. Marta Młynarczyk – MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 Katowice
  13. Natalia Siekierka – MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 Katowice
  14. Zespół The Tonacja – MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 Katowice

Poniżej lista laureatów XXI Diecezjalnego Festiwalu Kolęd i Pastorałek “Złota Kantyczka” 2024:

W kategorii wiekowej PRZEDSZKOLA:

  • I m. Michalina Zalewska PM 4 Bukowno Studio Efendi Clue
  • II m. Natalia Barska PM 15 Jaworzno
  • III m. Duet Laura Engelhardt i Pola Hentschel PM 2

Wyróżnienia:

  • Zuzanna Machejek PM 18 Klub Niko Jaworzno
  • Julia Koziarz PM 18 Klub Niko Jaworzno

Nagroda specjalna Jury:

  • Iga Żmuda PM 27 Jaworzno

W kategorii wiekowej – klasy I-III SP:

  • I m. Hubert Kaczmarek PSM Wrocław
  • I m. Wiktoria Staniszewska MOKSiR Chrzanów
  • II m. Magdalena Bolek Music Spot
  • II m. Olga Kuźmińska PSM Wrocław
  • III m. Blanka Wojtak SP 14 Jaworzno

Wyróżnienia:

  • Monika Ślusarczyk SP 18 Jaworzno
  • Zespół Borowiacy SP 14 Jaworzno
  • Laura Wróblewska SP 8 Jaworzno
  • Karolina Siwica Klub Niko MCKiS Jaworzno
  • Lilia Oleksiewicz Klub Niko MCKiS Jaworzno
  • Amelia Tomczyk Studio Artystyczne Banda Rabanda

W kategorii wiekowej – klasy IV-VIII SP:

Soliści:

  • I m. Anna Laskowska Chudów oraz Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta
  • II m. Karolina Musialik MDK Miasteczko Śląskie
  • II m. Emily Gogwim MOKSiR Chrzanów
  • III m. Michalina Rogóz Studio Efendi Clue w Łobzowie
  • III m. Malwina Staszczyk MOKSiR Chrzanów

Wyróżnienia:

  • Katarzyna Sioła Ognisko Muzyczne Żaczek Olkusz
  • Zofia Tarasów Pracownia Muzyczna Pozytywka Bolesław
  • Maja Lesikowska Pracownia Muzyczna Pozytywka Bolesław
  • Pola Bzdek Ognisko Artystyczne Żaczek Olkusz
  • Anna Adamiak Pracownia Muzyczno Teatralna Pozytywka Bolesław

Duety:

  • I m. Duet Milena Kluczyńska i Natalia Romanowska PSM Wrocław
  • I m. Duet BESTI Pracownia Muzyczno Teatralna Pozytywka Bolesław
  • II m. Duet Gabriela Gniłka i Hanna Łętowska SP 22 Jaworzno

Zespoły:

  • I m. Zespół wokalny Pozytywki Pracownia Muzyczno Teatralna Pozytywka Bolesław
  • I m. Tercet Triola Studio Maciej w Zabrzu
  • II m. Zespół Kantata Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 Jaworzno
  • III m. Zespół SP 4 Jaworzno

W kategorii wiekowej Szkoły Ponadpodstawowe:

Soliści:

  • I m. Emilia Duda ZS 4 Olkusz
  • II m. Oliwia Dusza Pracownia Muzyczno Teatralna Pozytywka Bolesław
  • II m. Julia Rączka III LO Bielsko Biała
  • II m. Aleksndra Arent MOPT Dąbrowa Górnicza
  • III m. Dominika Walczyńska I LO Będzin
  • III m. Maja Kaczmarczyk Pracownia Muzyczno Teatralna Pozytywka Bolesław
  • III m. Patrycja Wojciechowska OPP 1 Sosnowiec

Wyróżnienia:

  • Maria Urbanik I LO Jaworzno
  • Martyna Główka IV LO Olkusz
  • Julia Cebula III LO Jaworzno
  • Radosław Rak III LO Jaworzno

W kategorii dorośli:

  • I m. Kinga Kasprzyk MOPT Dąbrowa Górnicza
  • I m. Natalia Siekierka MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 Katowice
  • II m. Aleksandra Jedyńska MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 Katowice
  • II m. Marta Młynarczyk MDK w Zespole Szkół i Placówek nr 2 Katowice
  • III m. Izabela Łyszczarz MOKSiR Chrzanów
  • III m. Julia Kokot MOPT Dąbrowa Górnicza
  • III m. Daria Cudek indyw. Limanowa

Duety i zespoły:

  • I m. Duet Cud – Limanowa
  • II m. Zespół Folklorystyczny Mętkowianki

Wyróżnienie:

  • Krystyna Błonkała – Mysłowice

Grand Prix – Złota Kantyczka otrzymał zespół The Tonacja. Gratulujemy!

Comments are closed.