Aktualności, Z miasta|

W sobotę, 6 stycznia, w Dzień Objawienia Pańskiego, jaworznianie mieli okazję przemaszerować przez jaworznicki rynek w „Orszaku Trzech Króli”. Nie zabrakło również wspólnego kolędowania na jaworznickim rynku.

Po uroczystej Mszy Świętej w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny jaworznianie przeszli na jaworznicki rynek. Mieszkańcy mieli okazję wysłuchać koncertu Orkiestry Dętej TAURON Wydobycie S.A. ZG Sobieski oraz zaśpiewać kolędy i pastorałki, a także obejrzeć inscenizację w wykonaniu młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie.

W roli Mędrców ze Wschodu wystąpili Dawid Domagalski oraz uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie – Igor Kasperczyk i Michał Faron.

Święto Trzech Króli, a właściwie Objawienia Pańskiego, to chrześcijańska uroczystość obchodzona na cześć objawienia się Boga człowiekowi, obecności Boga w historii człowieka. Do tradycji tego święta należy również przejście Orszaku Trzech Króli, który na stałe wpisał się w tradycję naszego miasta.

Organizatorami tegorocznego „Orszaku Trzech Króli” byli: Miasto Jaworzno, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, Parafia pw. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, a współorganizatorami: Orkiestra Dęta TAURON Wydobycie ZG Sobieski oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie.

Comments are closed.