Aktualności, Kultura|

27 stycznia 2024 r. (sobota) w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny niezwykłe wydarzenie! Przed mieszkańcami Jaworzna zaprezentuje się blisko 180 osobowy skład Małej Armii Janosika. Bilety w sprzedaży od 15 grudnia 2023 r.

Polska grupa muzyczna, która inspirując się kulturą Podhala, wykonuje muzykę folkową, nie tylko przybliża góralskie tradycje, ale także nawiązuje do innych kultur i przełamuje utarte schematy. Zespół założony przez skrzypka Damiana Pałasza jest największą kapelą góralską na Podhalu, a jej członkowie mają od dwóch do siedemdziesięciu lat, jednak zespół zrzesza głównie dzieci i młodzież. Zamiłowanie do muzyki regionalnej, kultury i tradycji jest niewątpliwie tym, co łączy całą grupę.

Zespół regularnie koncertuje, występując na terenie całej Polski. Powstała w 2015 roku Mała Armia Janosika ma już na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów o charakterze ludowym, świątecznym, papieskim oraz patriotycznym. Tym razem na jej trasie znajduje się również Jaworzno! Nie możecie tego przegapić!

Sprzedaż biletów rusza już w najbliższy piątek, 15 grudnia 2023 r.!

Bilety w cenie 40 zł można nabyć przez stronę internetową: https://bilety.mckis.jaworzno.pl/ lub w kasie Hali Widowiskowo-Sportowej (od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.00). Będą do kupienia również w dniu koncertu od godziny 17.00. Koncert rozpocznie się o 18.30.

Uwaga! Miejsca nie są numerowane, a sam bilet nie gwarantuje miejsca siedzącego!

Comments are closed.