Aktualności, Transport i drogi|

Rozpoczęła się kompleksowa przebudowa ul. Szczakowskiej i budowa 650 metrów ul. Nowoszczakowskiej. Wykonawcą zadania jest firma Rembud Trzebinia sp. z o.o., która za ponad 44 mln złotych zrealizuje zadanie budowlane od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do planowanego ronda na zbiegu ulic: Chropaczówka, Miodowa, Górnośląska, Wachlowskiego, Szczakowska oraz część ul. Upadowej i pierwszego etapu nowego odcinka drogi ul. Nowoszczakowskiej. Zadanie będzie realizowane w kilku fazach. Dla mieszkańców uruchomione zostały dyżury wykonawcy w Klubie Relax mieszczącym się przy ul. Szczakowskiej 35: 19 grudnia 2023 r. oraz 2 i 30 stycznia 2024 r. w godz. 15.00-17.00.

Kompleksowa przebudowa ul. Szczakowskiej stanowi element realizowanego w Jaworznie od lat projektu o nazwie „Budowa Obwodnicy Północnej Miasta”. W ramach tego zadania wykonawca zrealizuje następujące etapy prac budowlanych:

  • 1.1 – budowę nowej drogi – ul. Nowoszczakowskiej o długości 600 metrów (I etap) – to zadanie będzie realizowane jako pierwsze,
  • 1.2 – przebudowę ul. Upadowej,
  • 1.3 – budowę ronda – ul. Szczakowska, Miodowa, Górnośląska, Wachlowskiego, Chropaczówka;
    wprowadzenie ruchu nowym śladem,
  • 1.4 – kompleksową przebudowę ul. Szczakowskiej.

Zadanie przewiduje również budowę nowej drogi rowerowej, łączącej się z istniejącym ciągiem w ul. Wachlowskiego i dalej wzdłuż ul. Nowoszczakowskiej. Ponadto naprzeciwko Klubu RELAX zostanie wyznaczonych 10 miejsc postojowych poza pasem ruchu, w tym jedno przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Teren zostanie utwardzony.

W ramach projektu, przy ul. Kasprzaka powstanie miejsce do obsługi transportu szkolnego. Powstanie także 9 przystanków autobusowych, w tym 5 zatok autobusowych oraz 4 przystanki autobusowe. Projekt zakłada również zainstalowanie 19 przejść dla pieszych, które zostaną doświetlone. W ramach przebudowy ul. Szczakowskiej zostanie przebudowane skrzyżowanie z ul. Upadową, wyposażone w wyspę dla uczestników ruchu. Warianty przebudowy ul. Szczakowskiej i ul. Nowoszczakowskiej były przedmiotem konsultacji społecznych i wielu naszych wspólnych spotkań.

Kontrakt na kwotę 44 157 000,00 zł został podpisany z firmą Rembud Trzebinia sp. z o.o., która w mieście realizowała już dwa zadania, czyli nagradzaną modernizację OWR Sosina wraz z otoczeniem.

Prace już się rozpoczęły, a ich zakończenie przewidziane jest na listopad 2025 roku.

Aby udzielić odpowiedzi na pytania mieszkańców pobliskich osiedli, Wykonawca będzie pełnił dyżury w Klubie Relax mieszczącym się przy ul. Szczakowskiej 35:
• 19 grudnia 2023 r. godz. 15.00 – 17.00
• 2 stycznia 2024 r. godz. 15.00 – 17.00
• 30 stycznia 2024 r. w godz. 15.00-17.00.

Comments are closed.