Aktualności, Podatki, Z miasta|

Dobra wiadomość dla mieszkańców Jaworzna. Jeżeli jaworzniccy radni na grudniowej sesji Rady Miejskiej przyjmą propozycję Prezydenta Miasta Pawła Silberta, to opłaty za tzw. gospodarowanie odpadami komunalnymi pozostaną na poziomie z 2021 roku.

Postanowiłem, podobnie jak rok temu, nie podnosić opłat za gospodarowanie odpadami, mimo ogólnego wzrostu kosztów. Dzięki temu w budżetach domowych jaworznickich rodzin pozostanie więcej środków – wyjaśnia prezydent Paweł Silbert.

Przypomnijmy, w przyszłym roku na dotychczasowym poziomie – mimo ciągle rosnących kosztów – oprócz stawek opłat za gospodarowanie odpadami, utrzymana zostanie atrakcyjna cena biletu rocznego (240 zł – normalny, 120 zł – ulgowy). Zabezpieczone będą także środki na wkłady własne do kolejnych wniosków na zadania inwestycyjne, także drogowe. Utrzymane zostaną również m.in. dotacje do wymiany źródeł ciepła na ekologiczne, a także dopłaty do budowy przyłączy kanalizacyjnych.

Ponadto podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwały dotyczący stawek podatków lokalnych w 2024 roku. W ramach programu „Jaworzno. Strefa Lepszej Pracy”, po konsultacji Prezydenta Miasta Pawła Silberta z Jaworznicką Izbą Gospodarczą, w budżetach mieszkańców i przedsiębiorców w 2024 roku zostanie łącznie aż 4,5 mln zł. Podobnie jak w większości miast w Polsce, nieco wyższe będą jednak stawki podatku od nieruchomości za budynki. Duża bonifikata czeka natomiast przedsiębiorców – podatek od środków transportowych zostanie obniżony o ok. 40 proc. i o 90 proc. dla pojazdów niskoemisyjnych.

Więcej informacji na ten temat https://www.jaworzno.pl/2023/11/30/radni-przeglosowali-zmiany-w-podatkach-na-2024-rok-45-mln-zl-pozostanie-w-budzetach-mieszkancow-i-przedsiebiorcow/

Comments are closed.