Aktualności, Bezpieczeństwo|

W ramach Akademii Bezpieczeństwa w mieście odbywają się szkolenia dla jaworznickich Seniorów. Zajęcia prowadzone są przez Miejskiego Rzecznika Konsumentów Krystynę Banasik, pracownika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Jacka Sowę oraz funkcjonariusza jaworznickiej Policji st. sierż. Anną Tymę.

Tematem spotkań było bezpieczeństwo seniora w kontekście działania oszustów w internecie na tzw. “legendę” oraz nieuczciwych praktyk dot. m.in. podpisywania się pod fałszywymi umowami kupna dóbr materialnych oraz na co zwrócić szczególną uwagę przy zawieraniu umów. Spotkania z Seniorami odbyły się w: Dziennym Domu Seniora “Wigor” w Szczakowej, Klubie Senior+ na Podwalu, Klubie Seniora “To i Owo” oraz w Dziennym Domu Pomocy Społecznej na Leopoldzie.

Coraz częściej dochodzi do przestępstw, w których poszkodowanymi są osoby w podeszłym wieku
i mieszkające samotnie. Przestępstwa te polegają przede wszystkim na oszustwie i wyłudzaniu mienia. Właśnie dlatego w porozumieniu z jednostkami miejskimi przygotowano warsztaty dla seniorów, których celem jest podniesienie świadomości osób starszych na temat poprawy ich bezpieczeństwa i zabezpieczania mienia.

Akademia Bezpieczeństwa organizowana jest w ramach programu „TARCZA”, mającego na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców miasta.

Comments are closed.