Aktualności, Kultura|

Znamy już laureatów XIII. Regionalnego Konkursu Plastycznego „Magia Kolorów”, skierowanego do osób z niepełnosprawnościami. W tym roku tematem przewodnim prac były utwory Aleksandra Fredry. Gratulacje talentu i niezwykłej wrażliwości, zwycięzcom złożył Prezydent Miasta Paweł Silbert.

Regionalny Konkurs Plastyczny „Magia Kolorów”, którego organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jaworznie przeznaczony był dla osób niepełnosprawnych intelektualnie – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu Śląska. 65 prac złożonych w konkursie napłynęło z piętnastu ośrodków wspierających osoby niepełnosprawne z regionu. Tematem prac, z okazji roku Aleksandra Fredry, były jego utwory – „Zemsta”, „Paweł i Gaweł” oraz „Małpa w kąpieli”.

Podczas wydarzenia, tematy konkursowych prac w teatralnej formie zaprezentowali uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jaworznie. Charyzmatyczna gra aktorów i pełen profesjonalizm został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami.

Laureaci XIII edycji Regionalnego Konkursu Plastycznego Magia Kolorów 2023:
I miejsce – Agata Gluzicka z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu,
III miejsce – Józef Bronakowski z WTZ Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Katowicach – Giszowcu,
III miejsce – Marcin Kindrat z WTZ Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Katowicach – Giszowcu.

Wyróżnienia:

  • Józef Bronakowski z WTZ Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Katowicach – Giszowcu,
  • Angela Dudek z WTZ Fundacji im. Brata Alberta w Sosnowcu,
  • Anna Nogły z WTZ nr 1 „Przystań” Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rybniku.

Prace uczestników konkursu jak co roku zachwyciły jury, które wraz z przedstawicielami miejskich instytucji i stowarzyszeń, przyznali wyróżnienia specjalne dla dwunastu uczestników konkursu.
W tegorocznej edycji wydarzenia udział wzięli przedstawiciele warsztatów m.in. z Gliwic, Jaworzna, Mysłowic, Katowic, Bytomia, Lędzin i Rybnika.

Comments are closed.