Aktualności, Bezpieczeństwo|

image_print

Wczoraj, 8 listopada, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie, Strażnicy Miejscy oraz funkcjonariusze jaworznickiej Policji przeprowadzili akcję przypominającą pieszym poruszającym się po drodze, o konieczności noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu oraz uświadomienie kierującym pojazdami, że zbliżając się do przejścia dla pieszych zawsze zobowiązani są zachować szczególną ostrożność. Akacja organizowana jest w ramach Programu „TARCZA”.

Pamiętajmy – używanie elementów odblaskowych lub kamizelek może w znacznym stopniu ograniczyć ilość wypadków z udziałem pieszych, ponieważ pieszy widoczny z daleka daje kierującemu pojazdem czas na odpowiednią reakcję.

Bezpieczeństwo na pasach

Dwa lata temu w życie weszła ustawa wprowadzająca pierwszeństwo pieszych wchodzących na przejście. Nowe regulacje nie zwalniają jednak pieszych z obowiązku zachowania szczególnej ostrożności podczas wchodzenia i przechodzenia przez jezdnię oraz korzystania z przejścia dla pieszych. Aby wspierać edukację i zwiększać świadomość jaworznian w tym zakresie, powstała akcja „Widzimy się na pasach”. Celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na rozważność i ostrożność zarówno pieszych, jak i kierujących pojazdami. Pamiętajmy, że codziennie odpowiedzialność za bezpieczeństwo w ruchu drogowym ponosi każdy z nas.

Harmonogram akcji „Widzimy się na pasach”*:
Centrum – skrzyżowanie ul. Matejki z ul. Grunwaldzką – 14 listopada 2023 r. w godz. 11.00-12.00,
Centrum przesiadkowe MCIT – 21 listopada 2023 r. w godz. 11.00-12.00,
Centrum – skrzyżowanie ul. Matejki z ul. Grunwaldzką – 28 listopada 2023 r. w godz. 11.00-12.00.

* Harmonogram może ulec zmianie ze względu na zmieniające się warunki atmosferyczne.

Comments are closed.