Aktualności|

W środę, 8 listopada 2023 r. w ATElier Kultury w Jaworznie odbyła się uroczysta zbiórka służb mundurowych z okazji Święta Niepodległości. Podziękowania pracownikom cywilnym Miejskiej Komendy Policji w Jaworznie, Państwowej Straży Pożarnej w Jaworznie oraz Strażnikom Miejskim złożyli Komendant insp. dr Piotr Uwijała i Komendant Miejski PSP Patrycjusz Fudała oraz Prezydent Miasta Jaworza Paweł Silbert wraz z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem.

Podczas uroczystego apelu Komendant Miejskiej Policji w Jaworznie insp. dr Piotr Uwijała złożył na ręce pracowników podziękowania. Ponadto wyraził wdzięczność za trud i zaangażowanie jakie w pracę wkładają pracownicy cywilni jaworznickiej komendy. Podziękowania za zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu codziennych obowiązków złożył także Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Dzisiejszy dzień był okazją do uhonorowania przedstawicieli jednostki, jak i osób wspierających oraz współpracujących z Komendą Miejską Policji w Jaworznie. Wyróżnieni zostali:

  • Medalem Krzyż Niepodległości z Gwiazdą kat. I wyróżniona została Ewa Sidełko-Paleczny, Sekretarz Miasta Jaworzna,
  • Medalem Za Zasługi dla Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. śląskiego wyróżniony został st. bryg. Patrycjusz Fudała, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej.

Medalem 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów wyróżnieni zostali:

  • Aleksander Tura – były, wieloletni Dyrektor Ośrodka Profilaktyki Uzależnień od Alkoholu w Jaworznie oraz twórca i redaktor portalu informacyjnego mojejaworzno.pl,
  • Izabela Słowińska – starszy inspektor Zespołu Prezydialnego KMP w Jaworznie,
  • Aneta Zanger – specjalista Zespołu Finansów i Zaopatrzenia KMP w Jaworznie,
  • Joanna Siemek-Dzięburska – Inspektor Wydziału Kryminalnego oraz przewodnicząca terenowego zarządu NSZZPP,
  • Joanna Baran – starszy inspektor Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Jaworznie,
  • Tomasz Woźniak – starszy inspektor Zespołu Kadr i Szkolenia KMP w Jaworznie.

Odznaczenia wyróżnionym wręczyli – Przedstawiciel Zarządu Terenowego NSZZP w Jaworznie kom. Sebastian Ciołczyk, a gratulacje złożył Komendant Miejski Policji w Jaworznie insp. dr Piotr Uwijała.

Komendant Miejski Policji w Jaworznie, wyróżnił także listem gratulacyjnym za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, 22 pracowników cywilnych KMP w Jaworznie. Następnie Komendant PSP w Jaworznie st. bryg. Patrycjusz Fudała wyróżnił dwóch pracowników PSP listami gratulacyjnymi z podziękowaniami za zaangażowanie oraz wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych.

Podczas uroczystości 6 strażników otrzymało również podziękowania za zaangażowanie i wkład pracy w działanie jaworznickiej Straży Miejskiej. Wyróżnieni zostali: Karolina Prelich, Krzysztof Majewski, Klaudia Balicka, Daniel Wojtarowicz, Jowita Oświęcimska oraz Mariusz Bałazy.

W imieniu jaworznickich policjantów oraz pracowników Policji, Komendant Miejski Policji w Jaworznie złożył na ręce Prezydenta Jaworzna Pawła Silberta, podziękowania za wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Jaworzna, pomoc w szerzeniu wartości patriotycznych oraz za wsparcie finansowej jaworznickiej jednostki Policji. To dzięki inicjatywie i wsparciu Prezydenta, we wrześniu 2022 r. jaworzniccy policjanci otrzymali Sztandar Jednostki, który przynosi dumę i chlubę jaworznickiej Policji.

Podziękowania również trafiły do Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej dra Janusza Michałka za pomoc w organizacji uroczystości z okazji Święta Policji oraz uroczystości nadania Sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie.

Całość wydarzenia uświetnił koncert w wykonaniu Kwintetu Archetti w składzie: I skrzypce Agata Kmak-Guzik, II skrzypce Iga Dąbrowska, altówka Malwina Tkaczyk, wiolonczela Mateusz Mańka, kontrabas Piotr Kucharz.

Comments are closed.