Aktualności, Z miasta|

Przed nami obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszym mieście zaplanowano oficjalne uroczystości, podczas których wspólnie będziemy mogli świętować ten niezwykle ważny dla polskiej historii dzień.

Główna część uroczystości odbędzie się na jaworznickim Rynku. W sobotę, 11 listopada o godzinie 9.00 w kolegiacie świętych Wojciecha i Katarzyny zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Mieszkańców i Ojczyzny. Po eucharystii uczestnicy wraz z orkiestrą przejdą przed Pomnik Niepodległości. Tam tradycyjnie wygłoszone zostanie okolicznościowe przemówienie, będziemy mogli też zobaczyć program kulturalny w wykonaniu artystów ATElier Kultury w Jaworznie. Na koniec przed pomnikiem zostaną złożone kwiaty. Po zakończeniu tej części uroczystości w ATElier Kultury przy ul. Mickiewicza 2 w Jaworznie wręczone zostaną Nagrody Prezydenta Miasta Jaworzna, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury.

W piątek, 10 listopada 2023 r. o godz. 18:00, w Młodzieżowym Domu Kultury im. Jaworzniaków odbędzie się „Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Archetti i Orkiestry Rozrywkowej Miasta Jaworzna eM Band – Po Polsku. Na wydarzenie obowiązują wejściówki, które można odebrać w ATElier Kultury przy ul. Mickiewicza 2.

Program uroczystości Narodowego Święta Niepodległości:

11 listopada 2023 r. (sobota)
godz. 9:00 – Uroczysta Msza Św. w intencji Mieszkańców i Ojczyzny – Kolegiata Św. Wojciecha i Św. Katarzyny,

godz. 10:15 – Przemarsz orkiestry oraz uczestników uroczystości pod Pomnik Niepodległości; okolicznościowe przemówienie; montaż słowno-muzyczny w wykonaniu artystów ATElier Kultury w Jaworznie; składanie kwiatów – Pomnik Niepodległości w Rynku,

ok. godz. 11:00 – Wręczenie nagród Prezydenta Miasta Jaworzna za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury – ATElier Kultury w Jaworznie.

Zachęcamy do włączenia się w obchody Narodowego Święta Niepodległości poprzez wywieszenie biało-czerwonych flag.

Wydarzenia towarzyszące:

Klub Wega – siedziba w Szkole Podstawowej nr 18 (MCKiS)
9 listopada (czwartek) – godz. 14.30 – „Mali patrioci” – warsztaty interdyscyplinarne dla dzieci, bezpłatne,

Młodzieżowy Dom Kultury im. Jaworzniaków (ATElier Kultury)
10 listopada (piątek) – godz. 18.00 – Archetti i eM Band PO POLSKU – koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości – Młodzieżowy Dom Kultury w Jaworznie,

Muzeum Miasta Jaworzna
11 listopada (sobota) – godz.11.00-15.00 – Otwarte Muzeum Miasta Jaworzna dla zwiedzających,

ATElier Kultury w Jaworznie, ul. Mickiewicza 2
19 listopada (niedziela) – godz. 18.00 – Wielka i Niepodległa – Koncert Orkiestry Kameralnej Archetti pod batutą Macieja Tomasiewicza, Filip Huget – asystent dyrygenta, Maria Nowicka – skrzypce.


Comments are closed.