Aktualności, Sport|

image_print

W niedzielę, 29 października 2023 r, w Hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS zakończył się IV Turniej Nadziei Olimpijskich im. Janusza Gortata. To wyjątkowe, trzydniowe wydarzenie sportowe przyciągnęło zarówno młodych sportowców, jak i wielu kibiców. Podczas wydarzenia Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk wręczył nagrody najlepszym zawodnikom oraz przekazał gratulacje Robertowi Gortatowi za organizację udanego turnieju.

Od 27 do 29 października 2023 r., Hala Widowiskowo-Sportowa MCKiS stała się areną niezwykłego wydarzenia sportowego. Młodzi i utalentowani zawodnicy, reprezentujący różne kluby i regiony, rywalizowali w IV Turnieju Nadziei Olimpijskich im. Janusza Gortata. To już czwarta edycja tego prestiżowego wydarzenia, które co roku przyciąga coraz więcej młodych adeptów sztuk walki. W tegorocznych zmaganiach rywalizowali zawodnicy i zawodniczki urodzeni w latach 2007 i 2008, w kategoriach wagowych mężczyzn od 48 do +80 kg i kobiet w wagach od 46 do 70 kg.

Podczas zmagań jaworznicka zawodniczka Gabriela Wawszczyk odniosła zwycięstwo nad Nikolą Zimny z Wisły Kraków, zdobywając pierwsze miejsce. Sukces osiągnęła również Nadia Kowalska, pokonując Weronikę Hoduń z Górnika Wieliczka i zdobywając pierwsze miejsce w swojej kategorii. Martyna Jarząbek okazała się triumfatorką, zwyciężając w pojedynku z Aleksandrą Turaj z Lisiej Góry i zdobywając pierwsze miejsce. Zwyciężył również Jakub Wawszczyk pokonując Igora Piotrowskiego z Ciechocinka i zdobywając pierwsze miejsce.

Warto wspomnieć, że wśród gości specjalnych pojawił m.in. Henryk Petrich, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Seulu 1988, brązowy medalista Mistrzostw Świata w Reno 1986 oraz wicemistrz Europy w Turynie 1987, który zdobył aż osiem razy tytuł Mistrza Polski. Dołączył do niego Adam Kozłowski, mistrz Polski i trzykrotny zwycięzca Turnieju im. Feliksa Stamma.

IV Turniej Nadziei Olimpijskich im. Janusza Gortata był nie tylko doskonałą okazją do rywalizacji, ale także do prezentacji talentów młodych adeptów boksu.

Comments are closed.