Aktualności, Sport, Z miasta|

Już w niedzielę, 22 października 2023 r. rusza druga edycja Jaworznickiej Dziecięcej Ligi w Piłce Nożnej. W piłkarskich zmaganiach wezmą udział piłkarze i piłkarki z jaworznickich klubów sportowych – rocznik 2015 i młodsi. Cykl 10 turniejów w dwóch rundach – jesienno/zimowej i wiosenno/letniej, potrwa do 22 czerwca 2024 r. Pomysłodawcą wydarzenia jest Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, a honorowy patronat nad turniejem objął Paweł Silbert, prezydent Jaworzna.

Sukces pierwszej edycji Jaworznickiej Dziecięcej Ligi Mistrzów pokazał, że kontynuacja tego typu imprez i aktywności sportowych dla dzieci ma sens. Równy rok po rozpoczęciu pierwszej edycji sportowych zmagań, rozpoczynamy drugą odsłonę tego wydarzenia dla młodych sportowych adeptów – tym razem z rocznika 2015 i młodszych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk. – Do ubiegłego roku – rozpoczęcia w Jaworznie rozgrywek Jaworznickiej Dziecięcej Ligi Mistrzów, nie było wspólnej propozycji rozgrywek dla dzieci, które trenują w naszych klubach i nie uczestniczą w rozgrywkach ligowych w najmłodszych rocznikach. Zależało nam na stworzeniu dobrej inicjatywy, wypełnionej zabawą i integracją młodych zawodników jaworznickich klubów piłkarskich. Stąd ten atrakcyjny format, który jeszcze lepiej promował zdrowe spędzanie czasu i aktywności. Poprzednia edycja pokazała, że dzieci, trenerzy i rodzice, aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu. Atmosfera fair play i rodzinny doping, zaangażowanie całych rodzin – pokazało, że to również świetny sposób na spędzanie wspólnego czasu. Zapraszam serdecznie do udziału w kolejnych rozgrywkach!

Tak ja w roku ubiegłym, Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk spotkał się z przedstawicielami jaworznickich klubów sportowych: LKS Zgoda Byczyna, LKS Ciężkowianka Jaworzno, Victoria Jaworzno 1918, Akademia 2012, Szczakowianka Jaworzno oraz KS Górnik Jaworzno – by ustalić i ulepszyć działania związane z mającą się rozpocząć końcem października kolejną edycja wydarzenia. W spotkaniu wzięli udział również dyrektor MCKiS Sebastian Kuś oraz Katarzyna Florek, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu. Skonsultowano z klubami m.in. zapisy regulaminu rozgrywek, zasady wyboru i zgłaszania składów na turnieje oraz organizację wydarzeń towarzyszących.

Turnieje w ramach rundy jesienno/zimowej będą odbywać się w halach sportowych MCKiS, a wiosenno/letniej na jaworznickich boiskach klubów piłkarskich działających w mieście. W zależności od warunków atmosferycznych mogą nastąpić zmiany obiektów. W lidze mogą wziąć udział tylko drużyny, reprezentujące jaworznickie kluby piłkarskie. Każdy klub może zgłosić jeden lub dwa, maksymalnie 10-osobowe, zespoły.

Uroczysta inauguracja piłkarskich zmagań odbędzie się w niedzielę, 22 października 2023 r., w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Grunwaldzkiej 80. Ostatni turniej ligi odbędzie się 22 czerwca 2024 r. na stadionie Azotania przy ul. Moniuszki 95. Tego dnia nastąpi ceremonia zakończenia ligi. Poniżej szczegółowy harmonogram rozgrywek:

I edycja – 22 października 2023 roku (niedziela) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80 – Uroczysta Inauguracja Ligi,

II edycja – 19 listopada 2023 roku (niedziela) – Hala MCKiS ul. Inwalidów Wojennych 18

III edycja – 9 grudnia 2023 roku (sobota) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80

IV edycja – 14 stycznia 2024 roku (niedziela) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80

V edycja – 24 lutego 2024 roku (sobota) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80

VI edycja – 23/30 marca 2024 roku (sobota) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80/ boiska jaworznickich klubów piłkarskich

VII edycja – 27 kwietnia 2024 roku (sobota) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80/ boiska jaworznickich klubów piłkarskich

VIII edycja – 19 maja 2024 roku (niedziela) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80/ boiska jaworznickich klubów piłkarskich

IX edycja – 9 czerwca 2024 roku (niedziela) – Hala MCKiS ul. Grunwaldzka 80/ boiska jaworznickich klubów piłkarskich

X edycja – 22 czerwca 2024 roku (sobota) – Stadion Azotanii przy ul. Moniuszki 95 – Festiwal Piłkarski – Ceremonia zakończenia imprezy.

W naszej Jaworznickiej Dziecięcej Lidzie Mistrzów w Piłce Nożnej każdy wygrywa. Dobrej zabawie sprzyja regulamin ligi, który zakłada, że wszystkie kluby, które wezmą udział w turniejach, otrzymają jednakowe nagrody finansowe na zakup sprzętu sportowego dla klubu – dodaje Łukasz Kolarczyk.

Organizatorami II Jaworznickiej Dziecięcej Ligi Mistrzów w Piłce Nożnej jest Miejskie Centrum Kultury i Sportu wraz z Wydziałem Promocji, Kultury i Sportu, Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Partnerami turniejów są: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, Wodociągi Jaworzno, Choose Yourself Przemysław Starzycki oraz Prestige Garage Salon Auto Detailingu.

Comments are closed.