Aktualności, Edukacja|

image_print

We wtorek, 17 października 2023 roku w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie odbyło się wręczenie nagród w konkurach organizowanych w ramach trwającego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Tegoroczna edycja wydarzenia nosiła hasło: „Talent i praca – to się opłaca.”. Nagrody laureatom dwóch konkursów wręczył Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

Chciałbym serdecznie podziękować dzieciom, uczestnikom konkursu, za waszą twórczą postawę. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszego talentu i zaangażowania, jakie włożyliście w te projekty – mówił w czasie wydarzenia Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk. – W Jaworznie mocno wspieramy rozwijanie talentów już od najmłodszych lat, wprowadzając innowacyjne programy edukacyjne, takie jak Edukacja Przyszłości, które naukowo i otwarcie analizują predyspozycje dzieci. Te inicjatywy stanowią przewodnik dla rodziców i nauczycieli, pomagając w kształtowaniu rozwoju młodych ludzi. Takie działania wzmacniają kreatywność, stymulują pomysłowość i zbliżają rodziców do procesu edukacji. Suma wszystkich wydarzeń, które jako miasto organizujemy dla dzieci, ma na celu budowanie ich obecnych umiejętności i ukazywanie możliwości kariery w przyszłości. Dzięki nim zarówno nasze miasto, jak i jego mieszkańcy, rosną i się rozwijają. Serdecznie dziękuję organizatorom konkursów za podjęcie tego wyzwania. Pielęgnujmy takie wartościowe inicjatywy.

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Od 16 do 22 października trwa Ogólnopolski Tydzień Kariery pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Jaworznickie Forum Doradztwa Zawodowego po raz kolejny zdecydowało włączyć się w jego obchody. „Talent i praca- to się opłaca” to tegoroczne hasło XV już edycji OTK. Instytucje, uczelnie, szkoły, zakłady pracy wielu miejscach w Polsce organizują w tym czasie różne wydarzenia, spotkania, które pomagają – zwłaszcza młodym ludziom- w planowaniu przyszłości, w budowaniu ścieżki edukacyjno-zawodowej.

Laureaci konkursu plastycznego pt. „Kim będę gdy dorosnę?

W czasie wydarzenia wręczono również nagrody laureatom Konkursu Plastycznego „Kim będę gdy dorosnę?” organizowanego przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Jaworznie. Jury konkursowe miało trudne zadanie oceny 26 wspaniałych prac.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa – dzieci od 3 do 4 lat:

  1. I miejsce – Antoni Baniak (Przedszkole Miejskie nr 10)
  2. II miejsce – Jakub Migdał (Przedszkole Miejskie nr 10)
  3. III miejsce – Laura Kania (Przedszkole Miejskie nr 5)
  4. Wyróżnienie – Julia Kania (Przedszkole Miejskie nr 5)

Kategoria wiekowa – dzieci od 5 do 6 lat:

  1. I miejsce – Nikola Majewska (Przedszkole Miejskie nr 27)
  2. II miejsce – Julia Ciechowicz (Przedszkole Miejskie nr 18)
  3. III miejsce – Marcelina Porwit (Przedszkole Miejskie nr 18)
  4. Wyróżnienie – Nadia Klimczyk (Przedszkole Miejskie nr 27)
  5. Wyróżnienie – Martyna Stachura (Przedszkole Miejskie nr 27)
  6. Wyróżnienie – Jakub Budowski (Przedszkole Miejskie nr 25)

Konkurs multimedialny „TALENT- SHOW”

Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk wręczył również nagrody laureatom konkursu „Talent Show” edycja III, zorganizowanego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Jaworznie, działającą w ramach Jaworznickiego Forum Doradztwa Zawodowego. Konkurs stanowił część Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2023 pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca” i miał na celu zaangażowanie uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych miasta Jaworzna w działania z zakresu orientacji zawodowej, planowania własnej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej, a także pobudzanie aktywności, kreatywności oraz rozwijanie zainteresowań technologią informacyjną.

Przedmiotem konkursu było stworzenie krótkiego filmiku autorskiego, nie dłuższego niż minuta, na temat „Mój talent, moje hobby/zainteresowania, umiejętności zawodowe”. Zadanie to wymagało od uczestników kreatywności i wykorzystania różnych technik, takich jak zdjęcia, animacje, filmy czy muzyka, aby przedstawić własny talent w artystyczny lub humorystyczny sposób.

Prace konkursowe zostały oceniane przez Komisję Konkursową pod kątem zgodności z tematem, kreatywności i oryginalności ujęcia tematu, jakości technicznej wykonania materiału filmowego oraz wyrazu artystycznego.

Celem konkursu „TALENT-SHOW” było nie tylko wyróżnienie i uhonorowanie zdolnych uczniów, ale także zachęcenie ich do rozwijania swoich pasji i zainteresowań oraz promowanie kreatywnego wyrażania siebie za pomocą nowoczesnych narzędzi multimedialnych.

Comments are closed.