Aktualności, Z miasta|

W nocy z piątku na sobotę, 13 na 14 października 2023 r. otwarty dla ruchu kołowego, zostanie wiadukt znajdujący się nad torami kolejowym na linii E 30 Katowice – Kraków. W związku z nową organizacją ruchu PKM Jaworzno wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w tym rejonie.

Budowa nowego wiaduktu w Ciężkowicach i całej okolicznej infrastruktury to zdecydowanie jedna z największych inwestycji realizowanych przez spółkę PKP PLK we współpracy z Gminą Miasta Jaworzna. Nowy przejazd będzie służył pieszym, rowerzystom i kierowcom przemierzającym osiedle.

Ważny udział w całej inwestycji ma również Gmina. Koszt budowy wiaduktu i przebudowy infrastruktury drogowej to 66,7 mln zł brutto. Na mocy porozumienia zawartego między inwestorem a Jaworznem – Gmina partycypowała w finansowaniu całego projektu, dopłacając kwotę ok. 4 mln zł. Inwestycja jest możliwa również dzięki wsparciu z budżetu Unii Europejskiej.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Jak informuje Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Jaworznie nowy rozkład jazdy, zakładający korektę godzin odjazdów, wprowadzony zostanie na linii N1, 314 i 344 .

Co ważne dla mieszkańców, zlikwidowany zostanie przystanek Ciężkowice Dworzec Kolejowy, za to nowy przystanek o tej samej nazwie znajdzie się na nowym wiadukcie. Ponadto przystanek Ciężkowice Stadion przeniesiony zostanie w inne miejsce przy nowym rondzie u zbiegu ul. Ciężkowickiej, Drozdowej i Bartniczej.

Jednocześnie informujemy, że wykonawca robót drogowych dokonuje ostatnich poprawek na placu budowy. W pierwszych dniach funkcjonowania nowego przystanku nieczynne będą jeszcze windy. Dojście z wiaduktu na perony możliwe będzie tylko schodami. Pasażerów zainteresowanych korzystaniem z przesiadki między komunikacją miejską a koleją zachęcamy do zapoznania się z układem nowych przystanków – informuje Adrian Słupski z Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Jaworznie.

Comments are closed.