Aktualności, Rekreacja|

image_print

W sobotę, 7 października br., mieszkańcy Jaworzna mieli okazję uczestniczyć w II Rajdzie Nordic Walking połączonym z Piknikiem Rodzinnym. Impreza, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Jaworzna Paweł Silbert, zgromadziła liczne grono entuzjastów rekreacji na świeżym powietrzu. W czasie wydarzenia nagrody laureatom konkursu „Żyj zdrowo na sportowo” wręczyli Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk oraz Radna Ewa Zuber – inicjatorka całego wydarzenia.

Uczestnicy, niezależnie od wieku czy poziomu zaawansowania, stawili się na starcie gotowi do rywalizacji i wspólnego wysiłku, tworząc atmosferę przyjaznej sportowej wspólnoty. Rajd rozpoczął się o godzinie 11:00 na boisku sportowym w osiedlu Gigant. Organizatorzy przygotowali trzy różne trasy, by dostarczyć uczestnikom różnorodnych wrażeń.

Po stracie Rajdu Nordic Walking, w samo południe, na terenie boiska sportowego zorganizowano Piknik Rodzinny. To tu rozpoczęła się prawdziwa zabawa, pełna gier, zabaw, występów artystycznych i warsztatów.

W programie Pikniku znalazło się m.in. rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Żyj zdrowo na sportowo edycja II”, wystawa pokonkursowa, występy artystyczne dzieci i młodzieży z Przedszkola Miejskiego nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, I Liceum Ogólnokształcącego oraz wyjątkowy występ Zespołu Śpiewaczego „Jaworznianki”.

Dla miłośników twórczości plastycznej odbyły się warsztaty plastyczne, natomiast fani piłki nożnej mieli okazję wziąć udział w treningu piłkarskim i różnych zabawach sportowych, prowadzonych przez VICTORIA 1918 JAWORZNO.

Comments are closed.