Aktualności, Z miasta|

Trwa jaworznicki Tydzień Seniora. Koncert zespołu Winyl Band, dyskoteka ze słynną DJ Viką czy wspólne biesiadowanie w GEOsferze – to niektóre z atrakcji, z których w minionym tygodniu skorzystali mieszkańcy Jaworzna. Tegoroczne obchody zakończy niedzielna Msza Święta i występ chóru Belcanto.

Tydzień Seniora rozpoczął się we wtorek, 19 września 2023 r., koncertem zespołu Winyl Band, wtedy też jaworzniccy seniorzy przejęli z rąk Prezydenta Miasta Pawła Silberta klucze do bram miasta.

Ponadto na seniorów w środę (20 września 2023 r.) czekał rajd nordic walking zakończony biesiadą i wspólną zabawą w GEOsferze. W czwartek (21 września 2023 r.) Seniorzy wzięli udział w seansie filmowym, który poprzedziła prelekcja Jacka Sowy z Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miejskiego w Jaworznie, której tematem było, jak nie dać się oszustom, którzy na swoje ofiary często wybierają właśnie osoby starsze. W piątek (22 września 2023 r.) Seniorzy obejrzeli spektakl Teatru Żelaznego pt. „Oddam żonę w dobre ręce”, a w sobotę (23 września 2023 r.) wspólnie bawili się na Hali podczas dyskoteki z najsłynniejszą w Polsce seniorką – DJ Viką, która na scenie występuje z topowymi polskimi wokalistami. Podczas tego wydarzenia pokaz wykonali także tancerze ze Szkoły Tańca “Sukces”.

Przypomnijmy, zabawy taneczne dla seniorów to wydarzenie, które na stałe zapisało się w kalendarzu senioralnym miasta. Inicjatorem wspólnych wydarzeń tanecznych jest Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.

Obchody zakończą się w niedzielę – 24 września 2023 r. uroczystą Mszą Świętą w Kolegiacie Św. Wojciecha i Św. Katarzyny oraz koncertem Chóru Belcanto.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Dzień I (19 września 2023 r.) – koncert zespołu Winyl Band i przekazanie kluczy

Dzień II (20 września 2023 r.) – Rajd Nordic Walking i biesiada w GEOsferze

Dzień III (21 września 2023 r.) – seans filmowy i prelekcja dla Seniorów

Dzień IV (22 września 2023 r.) – spektakl Teatru Żelaznego pt. „Oddam żonę w dobre ręce”

Dzień V (23 września 2023 r.) – dyskoteka z DJ Viką

Comments are closed.