Aktualności, Z miasta|

Uroczystym wręczeniem kluczy do bram miasta i koncertem zespołu Winyl Band rozpoczęła się siódma edycja Tygodnia Seniora. Symboliczny klucz na ręce Danuty Dubiel z Zespołu Śpiewaczego Byczynianki i Stanisława Mrożka z Chóru Sokół, wręczył Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna wraz z Zastępcą Łukaszem Kolarczykiem i Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Kaczmarkiem.

Rozpoczynamy dziś w Jaworznie Tydzień Seniora, który każdego roku staje się niezwykłym punktem naszego kalendarza. Nie tylko podkreśla znaczenie seniorów w naszym mieście, ale także tworzy okazję do zabawy, tańca i wspólnego świętowania. To czas, kiedy Jaworzno nabiera energii, a wydarzenia takie jak zabawa taneczna stają się nieodłączną częścią naszego kalendarza senioralnego. Niech ta tradycja trwa, dając nam wszystkim powód do uśmiechu i radości – mówi Paweł Silbert, Prezydent Miasta Jaworzna.

Program Tygodnia Seniora 2023

Już jutro, 20 września o godz. 15.00, spod Domu Kultury w Szczakowej startuje rajd Nordic Walking, z malowniczą metą przy GEOsferze. O godz. 16.00 rozpocznie się biesiada przy muzyce na żywo. Trzeciego dnia obchodów (21 września 2023 roku) Hala Widowiskowo-Sportowa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu ponownie stanie się miejscem spotkania seniorów, tym razem podczas wspólnego seansu filmowego.

Już w nadchodzący piątek, w wykonaniu Teatru Żelaznego z Katowic, zaprezentowana zostanie sztuka teatralna zatytułowana „Oddam żonę w dobre ręce.” Zaś sobotni wieczór, 23 września 2023 roku, obfitować będzie w muzykę i zabawę podczas dyskoteki dla seniorów prowadzonej przez DJ Wikę, która rozgrzeje parkiet Hali MCKiS.

Na zakończenie Tygodnia Seniora, czyli 24 września 2023 roku, w Kolegiacie św. Wojciecha i św. Katarzyny odbędzie się msza św. w intencji seniorów, z udziałem chóru Belcanto.

Wszystkie te wydarzenia składają się na niezapomniany Tydzień Seniora w Jaworznie, który obfituje w różnorodne atrakcje kulturalne i społeczne, dostosowane do potrzeb i upodobań najstarszych mieszkańców.

Comments are closed.