Aktualności, Sport, Z miasta|

Zbliża się jedna z większych imprez biegowych w południowej Polsce – Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 15 kilometrów w Jaworznie, który w tym roku odbędzie się w sobotę, 23 września. Zawodnicy, będą mieli też możliwość wyboru krótszej trasy rekreacyjnej – dziesięciokilometrowej.

Tradycyjnie całe zaplecze biegu zostanie zlokalizowane na Stadionie Miejskim ”Victoria” przy
ul. Krakowskiej 8. To miejsce i możliwości związane z tak dużą przestrzenią są dobrze odbierane przez uczestników imprezy. Biegacze chwalą usytuowanie startu i mety z dala od miejskiego zgiełku oraz wypoczynek po biegu na zielonej murawie. Zgłoszenia do biegów będą przyjmowane poprzez stronę – TUTAJ.

Międzynarodowy Bieg Uliczny jest organizowany w Jaworznie od 1996 roku i jest to największa impreza sportowa dla profesjonalistów i amatorów w naszym mieście. “Jaworznicka piętnastka” znana jest w całej Polsce oraz za granicą, a każda kolejna edycja cieszy się dużym zainteresowaniem biegaczy. W dowód uznania dla jej wysokiej jakości organizacyjnej, wielokrotnie otrzymywała wyróżnienia oraz certyfikat jakości “Złoty Bieg”, które są przyznawane przez kapitułę największej polskiej strony internetowej dla biegaczy – www.maratonypolskie.pl.

Tegoroczna edycja została zaplanowana na 23 września 2023 r. W kilkuset osobowej grupie startujących, oprócz zawodników z całej Polski, co roku melduje się także wielu biegaczy z zagranicy. Najczęściej są to reprezentanci Kenii, Ukrainy, Białorusi, Słowacji, Czech, Niemiec i Węgier. Sporą grupę na starcie jaworznickiej piętnastki stanowią także biegacze z Jaworzna, którzy regularnie walczą o poprawę swoich osiągów zarówno na pełnej trasie, jak i w ramach biegu rekreacyjnego.

Regulamin wydarzenia jest dostępny -> TUTAJ

Również w tym roku bieg wchodzi w skład większego przedsięwzięcia- Triady Biegowej Trójkąta Trzech Cesarzy.

Aby zdobyć to imponujące trofeum i otrzymać okolicznościowy ekspozytor na trzy medale trzeba wystartować w każdym biegu wchodzącym w skład Triady – a więc oprócz Jaworzna jeszcze w Memoriale Janusza Nabrdalika w Sosnowcu i w Biegu Chromika w Mysłowicach. Wybrany dystans jest obojętny, a każdy z biegów oferuje ich dwa do wyboru.

Regulamin triady jest dostępny na stronie każdego z biegów. Nie ma żadnych dodatkowych kosztów uczestnictwa w Triadzie. Zawodnicy muszą tylko opłacić opłaty startowe wynikające z regulaminów trzech biegów. Zapraszamy do uczestnictwa- trofeum Triady nie może zabraknąć wśród Twoich medali.

Comments are closed.