Aktualności, Sport|

Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk spotkał się dzisiaj z Adelą Niciarz z Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, trenerem Łukaszem Proksą oraz Tatą zawodniczki. Jaworznianka zdobyła tytuł Mistrzyni i Wicemistrzyni Świata w Ju-jitsu. Zawody organizowane przez Światową Federację Ju-jitsu odbywały się w stolicy Kazachstanu – Astanie.

Zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Świata to niesamowite osiągnięcie. Tym bardziej cieszę się, że takie sukcesy osiągają młodzi mieszkańcy Jaworzna. Dwukrotnie zdobyte podium to efekt ciężkiej pracy, wytrwałości oraz silnego charakteru i determinacji. Gratuluję! – mówił podczas spotkania Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

Prezydent Kolarczyk podziękował także Prezesowi i Trenerowi Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno Łukaszowi Proksie za starania i zaangażowanie, dzięki którym zawodnicy Klubu osiągają międzynarodowe sukcesy i są dumą naszego miasta oraz Tacie zawodniczki, który wspiera pasję córki.

W czterodniowym turnieju w Astanie startowało ponad tysiąc zawodników, reprezentujących 43 kraje z całego świata.

***

To niejedyne sukcesy zawodników Klubu Sportów Walki „Satori”. Przypomnijmy, w 2021 r. zawodnicy Aleksandra Masternak i Patryk Urban zdobyli pierwszy w historii reprezentacji Polski, brązowy medal Mistrzostw Świata w Judo Kata. Zawody odbywały się w Lizbonie, a Polacy startowali w konkurencji Nage No Kata.

Comments are closed.