Aktualności, Z miasta|

image_print

Przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji działających w sektorze pozarządowym z Jaworzna spotkali się na Forum Organizacji Pozarządowych. Podczas tegorocznego wydarzenia w Ośrodku Ekologiczno – Geologicznym GEOsfera, odbyły się wykłady dotyczące pozyskiwania środków zewnętrznych oraz skutecznej komunikacji w realizacji projektów.

Forum rozpoczął Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, który przywitał zebranych gości i podziękował, w imieniu swoim oraz Prezydenta Miasta Pawła Silberta, za pracę jaką wykonują na rzecz społeczeństwa.

Dzięki współpracy jaworznickich organizacji pozarządowych z Gminą, mieszkańcy korzystają z szerokiej oferty działań profilaktycznych, społecznych, kulturalnych i sportowych – mówi Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk. – Rozwijany się jako miasto, urzędnicy poszerzają swoje kompetencje, dlatego też w dobie wielu zmian prawnych, ale i społecznych, zaproponowaliśmy naszym organizacjom pozarządowym ciekawe szkolenia i branżowe porady. Te działania, przy wykorzystaniu wiedzy ekspertów mogą wiele wnieść w codzienne funkcjonowanie stowarzyszeń. Zwiększyć możliwości w pozyskiwaniu środków zewnętrznych, zarządzania projektami, jak i komunikowania swoich działań szerokiej społeczności. Cieszę się z naszych spotkań, z dążenia do rozwoju i liczę, że ciągle będziemy wzmacniać naszą współpracę. Realizujemy naszą misję dla mieszkańców.

Tegoroczne forum składało się z dwóch części: szkoleniowej i rekreacyjnej. Część szkoleniowa wydarzenia poświęcona była pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Wykład dot. pozyskiwania środków unijnych wygłosił Kacper Sieprawski z Wydziału Zarządzania Funduszami i Strategii Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Ze skutecznego komunikowania społecznego i współpracy, szkolił zebranych – dr Krystian Dudek z Instytutu Publico.

Ponadto podczas spotkania – Łukasz Nowak, Przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Jaworznie wraz z Martą Wrońską z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – zaprezentowali informacje dotyczące konkursu „Wolontariusz Roku 2023”, którego tegoroczna edycja odbędzie się w nowej, odświeżonej formule (szczegóły już wkrótce na www.jaworzno.pl). Przedstawili również działania podejmowane przez radę.

Część rekreacyjna wydarzenia, była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat prowadzenia stowarzyszeń i organizacji.

Comments are closed.