Aktualności, Z miasta|

W ten weekend, 9 i 10 września 2023 r., po raz czternasty w Jaworznie odbędzie się Festiwal Modelarski. Podczas dwóch festiwalowych dni – oprócz konkursu, odbędzie się giełda i wystawa modelarska. Organizatorem wydarzenia jest m.in. Modelarnia Lotnicza w Jaworznie, Miasto Jaworzno, Światowe Stowarzyszenie Lotników Polskich, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3, Muzeum Miasta Jaworzna oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Model samolotu
Festiwal Modelarski 2022

Modelarskie zmagania odbędą się po raz kolejny w Hali Widowiskowo – Sportowej Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie. Podczas tegorocznej edycji wydarzenia, konkursowe zmagania odbędą się w dodatkowych ośmiu kategoriach w konkursie modeli plastikowych – co jest odpowiedzią organizatorów na sugestie uczestników konkursy z poprzednich edycji.

Po raz czternasty zapraszamy do Jaworzna wszystkich modelarzy i sympatyków tego pięknego hobby na Festiwal Modelarski Jaworzno 2023. Jak co roku, na modelarzy i naszych gości będą czekać konkursy modeli kartonowych i plastikowych o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna, warsztaty modelarskie dla młodszych i starszych, prelekcje i pokazy, duża makieta kolejowa, giełda modelarska i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy – podkreśla Paweł Ogarek z Modelarni Lotniczej SieLata.

Do konkursu modelarskiego można było zgłaszać modele plastikowe i kartonowe różnego typu. Przewidziano też wyróżnienia specjalne, w tym m.in. nagrodę o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna Pawła Silberta za najładniejszy model konkursu, Puchar Światowego Stowarzyszenia Lotników Polskich za najlepiej wykonany model samolotu polskiej konstrukcji, Nagroda im. Karola Pniaka za najlepiej wykonany model samolotu, na którym latali i walczyli Polacy, i Memoriał im. Eugeniusza Karlaka za najlepszy model lotniczy w skali 1:72.

W tym roku rywalizacja będzie odbywać się także w ramach dodatkowych konkursów, jak „Lotnicy i maszyny rekordowych przelotów” (konkurs organizowany z okazji 90-lecia rekordowego przelotu kapitana Stanisława Skarżyńskiego RWD-5bis nad południowym Atlantykiem), „Wojna Jom Kipur 1973-2023” (w tym roku przypada 50 lat od jej wybuchu), PFT ,,Cyrk Skalskiego ” 1943-2023 (80. rocznica utworzenia Cyrku Skalskiego) i Matchbox 1973 – 2023 (50. rocznica prezentacji na targach Toy Fair w Brighton przez koncern Lesney Products modeli samolotów do sklejania).

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć na stronie www.sielata.com.pl, pod numerami telefonów 666 863 507 i 661 976 377 oraz pisząc mejla na adres ogarekpawel@gmail.com.

Harmonogram wydarzenia, Hala MCKiS Jaworzno ul. Grunwaldzka 80:

9 września 2023 r. (sobota)
godz. 9:00 -14:00 przyjmowanie modeli i giełda modelarska,
godz. 14:00 – 18:00 otwarcie zawodów zwiedzanie ekspozycji,
godz. 15:00 odprawa sędziów,
godz. 15:30 sędziowie rozpoczynają ocenę modeli zgłoszonych do konkursu.

10 września 2023 r. (niedziela)
godz. 9.00 – 13.00 wystawa pokonkursowa , giełda modelarska , imprezy towarzyszące,
godz. 14.00 ogłoszenie wyników konkursu, uroczyste zakończenie festiwalu.
Comments are closed.