Aktualności, Rekreacja|

image_print

W sobotę, 2 września 2023 r., miasto Jaworzno stało się areną wyjątkowego wydarzenia sportowego. Po raz kolejny odbył się „Rodzinny Rajd Rowerowy,” którego tegorocznym celem było oddanie hołdu strażakom, ale przede wszystkim wspólna radość z aktywnego spędzania czasu na rowerze. Na mecie rajdu uczestników powitał Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk.

W tegorocznym rajdzie udział wzięło 126 uczestników. O godzinie 11.00 rozpoczął się oficjalny start z płyty jaworznickiego rynku, a trasa rajdu, o długości 11 km, poprowadziła przez malownicze tereny miasta.

Finał wydarzenia odbył się o godz. 12.30 pod Płaszczką. W tym miejscu uczestnicy mogli cieszyć się zakończeniem trasy, posilić się przekąskami oraz wymieniać wrażeniami. Drobne upominki uczestnikom wręczyli Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk, radny Dawid Domagalski – jeden z organizatorów wydarzenia oraz Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Jaworznie mł. bryg. Bartosz Smolarczyk.

Rodzinny Rajd Rowerowy to nie tylko okazja do aktywnego spędzenia czasu na rowerze, ale także symboliczny gest wdzięczności dla naszych niezawodnych strażaków. Cieszę się, że tegoroczna edycja spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła mieszkańców w każdym wieku – podkreślał Łukasz Kolarczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna.

To już piąta edycja rodzinnych rajdów rowerowych, które stanowią nie tylko okazję do aktywności fizycznej, ale również do wyrażenia wdzięczności dla służb mundurowych, w szczególności dla Straży Pożarnej. Każda edycja ma swojego patrona, a patronem tegorocznej był Święty Florian – patron Strażaków.

Organizatorami tego wydarzenia byli Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka, Radny Rady Miasta Jaworzna Dawid Domagalski oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Comments are closed.