Aktualności|

image_print

120 osób wzięło udział w drugiej edycji Rajdu Nordic Walking na Podłężu. Na „spacer” po dzielnicy, Parku Podłęże i Velostradzie, zdecydowało się wielu mieszkańców Jaworzna. Zebrani na starcie – przy Pasażu Handlowym ”Manhattan” – jaworznianie mieli za zadanie pokonanie 6 km.

W rajdzie wzięli udział m.in. były Wicemarszałek Województwa Śląskiego Dariusz Starzycki, a także radni Rady Miejskiej m.in.– Mirosław Pieczara, Maciej Stanek, Dawid Domagalski, Bernadeta Palka, Mariusz Kowalski oraz Teresa Kondoszek, która jest jednym z inicjatorów i organizatorów tego wydarzenia. Z uczestnikami rajdu spotkał się także Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk.

Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe przypinki oraz wzięli udział w konkursie wiedzy o mieście i dyscyplinie jaką jest nordic walking.

Organizatorem Rajdu jest Stowarzyszenie Sportowe Akademia Boksu Roberta Gortata z radną Teresą Kondoszek na czele, a współorganizatorami Urząd Miasta w Jaworznie, Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach.

Honorowy patronat nad rajdem objął Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert.

Comments are closed.