Aktualności, Rekreacja|

image_print

Ruszyły zapisy do Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbędzie się w sobotę, 2 września 2023 r. W tym roku imprezie patronuje Święty Florian – między innymi patron Strażaków i właśnie z myślą o nich, o ich służbie oraz poświęceniu będziemy pamiętać podczas tegorocznej edycji.

Jazda na rowerze to jedna z najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku. W Jaworznie każdego roku przybywa miłośników tych jednośladów, a także pięknych tras i dróg rowerowych. Każdy – tak młodszy, jak i starszy może spróbować swoich sił i wystartować w tych zawodach – wystarczy tylko zgłosić się do imprezy, a potem w dniu startu na miejscu potwierdzić swój udział. Jest to już piąta edycja rodzinnych rajdów: w 2019 roku po raz pierwszy organizowany był Rajd św. Wojciecha, w kolejnym roku odbył się Papieski Rajd Rowerowy z okazji setnej rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II, potem w 2021 roku mogliśmy wziąć udział w Rajdzie Rowerowym Świętej Katarzyny z okazji wspomnienia Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W roku ubiegłym odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy Świętego Michała Archanioła w ramach podziękowania dla służb mundurowych, a w roku obecnym patronem zawodów będzie Święty Florian.

Harmonogram imprezy:
10.00 – 10.45 – potwierdzenie udziału uczestników w biurze zawodów na Rynku Głównym w Jaworznie,
11.00 – start z płyty Rynku
ok. 12.30 – finał wydarzenia na parkingu rowerowym pod Płaszczką – obok Galerii Galena.

Uczestnicy mają do pokonania trasę o długości około 11 km, wytyczoną przez tereny miasta Jaworzna. Przebieg i tempo przejazdu są dostosowane do możliwości zarówno osób dorosłych, jak i dzieci. Rajd ma charakter rekreacyjny i pozbawiony jest znamion sportowej rywalizacji, jego celem jest wspólna dobra zabawa – dlatego zachęcamy szczególnie wszystkie rodziny. Uwaga limit uczestników – 150 osób – dlatego nie zwlekajmy ze zgłoszeniem.

Zgłoszenie należy dokonać w formie elektronicznej na stronie zgloszenia.mckis.jaworzno.pl (z listy wybrać imprezę – „Rodzinny Rajd Rowerowy Świętego Floriana”) w terminie do czwartku, 31 sierpnia 2023 r. (lub do wyczerpania zgłoszeń elektronicznych). W przypadku osiągnięcia przed 31 sierpnia 2023 r. wyznaczonego limitu uczestników panel zgłoszeń zostanie automatycznie zamknięty. W dniu imprezy możliwość „dopisania” tylko w przypadku wolnych miejsc lub rezygnacji zgłoszonych wcześniej elektronicznie uczestników. Szczegóły w regulaminie dostępnym TUTAJ.

Organizatorami Rajdu są Stowarzyszenie Katolickie Przyjaźń Jaworznicka wraz z Radnym Rady Miasta Jaworzna Dawidem Domagalskim, Urząd Miejski w Jaworznie oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

Comments are closed.