Kultura|

Już dzisiaj na jaworznickim rynku, odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Orkiestr Dętych – prawdziwe święto muzyki. Na wydarzenie zapraszają Paweł Silbert Prezydent Miasta Jaworzna oraz Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie.

W ramach festiwalu na scenie pojawią się orkiestry górnicze z regionu, które przygotowały specjalne repertuary na tę okoliczność. Wśród uczestników tego muzycznego święta znajdziemy takie orkiestry jak: jaworznicka Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego Sobieski, Orkiestra Dęta TAURON Wytwarzanie – Oddział Elektrownia Łaziska, Orkiestra Dęta Zakładu Górniczego Janina, Gminna Młodzieżowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Pińczycach oraz Orkiestra Polskiej Grupy Górniczej KWK Mysłowice-Wesoła.

Wydarzenie zainauguruje uroczysty przemarsz orkiestr z parku Zielona o godzinie 15:30, a o godz. 16:00 rozpoczną się występy na jaworznickim rynku.

Podczas festiwalu będzie można delektować się różnorodnym repertuarem – od klasycznych arcydzieł po wesołe i pełne energii melodie rozrywkowe. Orkiestry zaserwują prawdziwą muzyczną ucztę, która z pewnością zachwyci słuchaczy w każdym wieku.

Comments are closed.