Aktualności|

image_print

Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie zaprasza dzieci w wieku od 8 od 13 lat do udziału w letnich warsztatach naukowych w GEOsferze. Przez 6 dni (7-12 sierpnia) dzieci będą odkrywać świat, poprzez doświadczanie, eksperymentowanie, warsztaty terenowe i zabawę.

Koszt uczestnictwa:
– w pojedynczych zajęciach – 50,00 zł,
– we wszystkich zajęciach akademii – 250,00 zł uczestnik otrzymuje Indeks Studenta i dyplom ukończenia Akademii oraz voucher na Wystawę SOWA Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności

Zapisy i informacje:
do 4 sierpnia br.
e-mail: geosfera@um.jaworzno.pl
telefon: 518 302 011

Harmonogram zajęć:
7 sierpnia – poniedziałek
GEOSEKRETY
Jakie sekrety kryją skały GEOsfery? Ile mają lat? Czy liliowce to rośliny czy zwierzęta? Czy w Jaworznie było tsunami? Stań się prawdziwym znawcą kamieniołomu Sadowa Góra i poznaj wszystkie jego geologiczne tajemnice?

8 sierpnia – wtorek
WIELKA WYPRAWA WĘDROWCÓW
Czy można używać liści jako kompasu, a czego wskaźnikami są mchy? Każdy prawdziwy wędrowiec powinien to wiedzieć. Na warsztatach nauczymy się odczytywać znaki natury oraz przydatne dla każdego odkrywcy wskazówki, które daje nam otoczenie. Od teraz spacer stanie się dla Was wyjątkową, przyrodniczą przygodą.

9 sierpnia – środa
NIEZŁE ZIÓŁKA
Rośliny – piękne, kolorowe, pachnące… ale też kolczaste, parzące, trujące. Każdy miłośnik przyrody fascynuje się bogactwem gatunków. Które lubią wodę, a które wolą suchość pustyni? Które nadają się na przyprawy, a z których zrobimy barwniki do ubrać. Mnóstwo ciekawostek botanicznych poznamy w gąszczu zielonego świata natury.

10 sierpnia – czwartek
MAJSTROWANIE I PROGRAMOWANIE
Jesteście aktywni, macie sporą wyobraźnie, lubicie majsterkować i projektować? Spędzimy ten czas na wspólnym rozwiązywaniu zadań konstrukcyjnych i logicznych? Zaczniemy też wdrażać się w tajniki programowania. Warsztaty dla odważnych!

11 sierpnia – piątek
GEOLOGICZNA KARUZELA
Kiedy dinozaury żyły i co spowodowało, że wyginęły? To wie każdy, ale… Jakie zwierzęta żyły przed dinozaurami? Kiedy rośliny pojawiły się na lądzie? Jakie katastrofy przetrwała nasza planeta? Poznaj linię życia naszej planety i wybierz się z nami na wędrówkę do odległej przeszłości geologicznej.

12 sierpnia – sobota
PROJEKT ZIELNIK
Skąd botanik wie, jak roślina się nazywa? Jak działa klucz do ich rozpoznawania? Po co właściwie robimy zielniki i do czego nam służą? Jak wygląda zbieranie i przygotowywanie roślin do zielnika. Tworzenie zielnika to niezwykła przygoda, która pozwoli nam bliżej poznać otaczający nas świat.

Comments are closed.