Aktualności, Rekreacja|

image_print

Na przełomie lipca i sierpnia tego roku przy jaworznickim Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera będą obowiązywać nowe zasady parkowania. Za parkowanie samochodu osobowego zapłacimy 10 zł, bez względu na czas postoju w danym dniu. Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz kierowcy jednośladów będą zwolnieni z tej opłaty.

Opłaty za parkowanie pojazdów na parkingach bezpośrednio przylegających do terenu ośrodka należy uiszczać w parkomacie poprzez wprowadzenie numeru rejestracyjnego pojazdu i wniesienie opłaty za parkowanie z chwilą zajęcia miejsca na obszarze parkowania za pomocą płatności bezgotówkowej. Stawka liczona będzie jako postój na parkingu do 24 godzin od momentu wniesienia opłaty za parkowanie.

Zachęcamy mieszkańców, którzy odwiedzają ośrodek, do korzystania z alternatywnych środków transportu, m.in. komunikacji miejskiej czy rowerowej. Przypominam, że jedna ze stacji roweru miejskiego znajduje się właśnie przy GEOsferze – wyjaśnia Agnieszka Chećko, dyrektor Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.

Opłaty parkingowe przeznaczane będą m.in. na bieżące prace konserwacyjne oraz na wydatki związane z rozwojem infrastruktury GEOsfery.

Osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności są zwolnione z opłaty parkingowej. Zobowiązane są one do umieszczenia karty parkingowej osoby niepełnosprawnej, wydanej przez stosowne organy zgodnie z obowiązującymi przepisami, wewnątrz pojazdu – za przednią szybą. Zwolnieni z opłaty będą także właściciele jednośladów (np. motocykl, skuter, hulajnoga).

Zdjęcie z lotu ptaka terenu zielonego - rekreacyjnego z zaznaczonymi na niebiesko miejscami parkingowycmi

Comments are closed.