Aktualności, Z miasta|

W sobotę, 15 lipca 2023 r. w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie odbędą się bezpłatne warsztaty pedagogiczne w ramach programu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z komponentów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Edukacji i Nauki. W jaworznickiej GEOsferze przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty skierowane do osób dorosłych: rodziców, opiekunów, pedagogów i dotyczą towarzyszenia dzieciom w wyzwaniach poznawczych. Weźmie w nich udział łącznie 40 osób. Po zakończeniu zajęć przedstawiciele rodzin, edukatorzy, pedagodzy otrzymają zestawy do wspólnego eksperymentowania w domu.

Jeśli pragniecie wspierać swoje dzieci w doświadczaniu świata. Chcecie rozbudzić ich ciekawość i wspierać w budowaniu poczucia własnej wartości. To spotkanie jest dla Was! W trakcie warsztatów pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będziemy pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznamy pozytywne aspekty nauki poprzez zabawę. Nie zabraknie też treści o pozytywnym dowartościowywaniu i budowaniu poczucia własnej wartości u dziecka.

Zestaw “Nauka dla Ciebie w domu” do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające dzieciom konstruktywne towarzyszenie podczas ich prób odkrywania świata.

Zapraszamy przedstawicieli 10 rodzin (rodzice/rodzic, bez dzieci) na godz. 9:00 oraz przedstawicieli 10 innych rodzin na godz. 13:30.

Zapisy: tel. 518 302 011 lub mailowo: geosfera@um.jaworzno.pl.

15 lipca 2023, godz. 9:00-12:30 oraz 13:30-17:00Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie, ul. św. Wojciecha 100

Gorąco zachęcamy do zapisów!

Comments are closed.