Aktualności|

Rok 2023 to szczególny czas dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który obchodzi jubileusz 60-lecia. Swoje 30-lecie obchodzi także Warsztat Terapii Zajęciowej w Jaworznie. Życzenia oraz gratulacje na ręce Pani Moniki Włodarczyk-Raczek – kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, w imieniu Prezydenta Miasta Pawła Silberta, złożyła Magdalena Tomaszewska Naczelnik Wydziału Zdrowia.

Warsztat Terapii Zajęciowej stwarza osobom z niepełnosprawnością możliwości uczestniczenia w rehabilitacji społecznej i zawodowej. Podczas jubileuszowego pikniku nie zabrakło gier, konkursów, niespodzianek, wielu atrakcji oraz wspólnej zabawy i rozmów.

Z pracownikami oraz uczestnikami WTZ świętowali także, m.in.: Prezes Zarządu PSONI koło w Jaworznie Ewa Musiał, Ksiądz Prałat Eugeniusz Cebulski – Proboszcz Parafii PW. Św. Wojciecha i Św. Katarzyny, Prezes TAURON Serwis Sp. z o.o. Tomasz Janusz wraz z Wiceprezesem Dariuszem Starzyckim, Rady Rady Miejskiej Maciej Stanek, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury i Sportu Sebastian Kuś z Zastępcą Moniką Komańską oraz Radny Rady Miejskiej Mariusz Kowalski, który złożył gratulacje w imieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Kaczmarka.

Misją Stowarzyszenia PSONI jest dbanie o godność, szczęście i jakość życia osób z niepełnosprawnością intelektualną, ich równoprawne miejsce w rodzinie i w społeczeństwie, a także wspieranie ich rodzin we wszystkich obszarach życia i sytuacjach, a zwłaszcza w ich gotowości niesienia pomocy innym. 60 lat pełnych doświadczeń i życiowych mądrości przekształcają się w chęć jak najlepszego wykorzystania ich do wspierania osób z niepełnosprawnością intelektualną w dążeniach do niezależnego życia.

Wszystkim pracownikom składamy serdeczne życzenia satysfakcji z pracy zawodowej oraz wytrwałości w podejmowaniu kolejnych wyzwań. Uczestnikom WTZ oraz PSONI – wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności.

Prezydent Miasta Jaworzna Paweł Silbert
wraz z Zastępcą Łukaszem Kolarczyk

Comments are closed.