Edukacja|

W ramach miejskiego programu “Jaworzno Wspiera Rodziny” przedszkolaki z Jaworzna otrzymały wyjątkowe wyprawki pełne artykułów plastycznych, które umożliwią dzieciom wyrażanie siebie poprzez sztukę i pomogą wychowawcom w organizowaniu inspirujących zajęć. Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk osobiście przekazał dzieciom te kreatywne zestawy, składając im jednocześnie najlepsze życzenia z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Do końca czerwca wyprawki trafią do wszystkich jaworznickich przedszkoli.

Uroczyste wręczenie wyprawek odbyło się w Przedszkolu Miejskim nr 10 oraz nr 27, a także w oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Skłodowskiej-Curie.

Jestem przekonany, że corocznie przekazywane w ramach programu Jaworzno Wspiera Rodziny wyprawki przedszkolne i artykuły plastyczne zawarte w nich, będą nie tylko narzędziami do zabawy, ale także inspiracją dla naszych najmłodszych mieszkańców. Poprzez rozwijanie ich wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych, dajemy im możliwość odkrywania swojego artystycznego potencjału. Dzieci w naturalny sposób wyrażają swoje emocje i postrzeganie świata poprzez sztukę, dlatego ważne jest, abyśmy stworzyli dla nich odpowiednie warunki do rozwoju w tym obszarze – mówi Zastępca Prezydenta Łukasz Kolarczyk. Sam, jako ojciec dziecka w wieku przedszkolnym, doskonale zdaję sobie sprawę, jak ogromną radość i znaczenie ma edukacja artystyczna dla rozwoju dzieci. Widzę, jak moje własne dziecko czerpie radość z malowania, rysowania i tworzenia własnych dzieł sztuki. Tym bardziej cieszę się, że dzięki programowi “Jaworzno Wspiera Rodziny” możemy dostarczyć dzieciom narzędzia do rozwijania ich artystycznego potencjału. Przełom maja i czerwca to ważne rodzinne daty, z okazji zbliżającego się Święta Rodziny zaprosiłem najmłodszych Jaworznian z rodzinami do wspólnej zabawy w Parku Podłęże, a za niedługo Dzień Dziecka, wiec były i życzenia dla naszych dzieci.

Wyprawki, które trafiły do jaworznickich przedszkoli, są wyposażone w różnorodne artykuły plastyczne. Znajdują się w nich m.in. farby, pędzle, kredki, kleje, kolorowe papierki i wiele innych materiałów, które pozwolą dzieciom na twórcze eksplorowanie różnych technik artystycznych. Dzieci będą miały możliwość malowania, rysowania, wycinania, składania i tworzenia unikalnych dzieł sztuki.

Program “Jaworzno Wspiera Rodziny” ma na celu nie tylko wspieranie rodziców, ale również rozwijanie umiejętności i zainteresowań dzieci. Wsparcie dla przedszkolaków jest jednym z kluczowych elementów tego programu.

Comments are closed.