Aktualności, Sport, Z miasta|

Prezydent Jaworzna Paweł Silbert wraz z zastępcą Łukaszem Kolarczykiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Tadeuszem Kaczmarkiem, spotkali się dziś z drużyną siatkarzy Miejskiego Centrum Kultury i Sportu, którzy niedawno odnieśli wielki sukces awansując do Tauron 1 ligi.

Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim i miało na celu uhonorowanie i pogratulowanie zawodnikom ich osiągnięcia. W spotkaniu uczestniczyli siatkarze Miejskiego Centrum Kultury i Sportu wraz ze sztabem szkoleniowym, I Trenerem Tomaszem Wątorkiem oraz II Trenerem Jackiem Sową.

Drużyna siatkarzy MCKiS jest przykładem tego, jak ciężka praca i oddanie mogą przynieść spektakularne rezultaty. Ich osiągnięcia stanowią inspirację dla nas wszystkich, zwłaszcza dla młodych adeptów sportu, którzy mogą zobaczyć, że marzenia mogą stać się rzeczywistością, jeśli tylko włożymy w to wystarczającą ilość wysiłku – podkreślał na spotkaniu Prezydent Miasta Paweł SilbertTeraz, gdy nasza drużyna powraca do Tauron 1 ligi, czekają nas nowe wyzwania i możliwości. Niech ten sukces będzie motywacją do dalszego rozwoju i osiągania jeszcze większych celów. Raz jeszcze gratuluję naszym siatkarzom awansu.

Kadra Drużyny MCKiS – sezon 2022/23:

 1. Strzeżek Patryk,
 2. Borończyk Karol,
 3. Polok Marek,
 4. Grzegolec Jakub,
 5. Krzystanek Jakub,
 6. Żeliński Paweł,
 7. Durski Jakub,
 8. Gutt Cristiano,
 9. Wojtaszkiewicz Oskar,
 10. Bąk Dominik,
 11. Pietras Mateusz,
 12. Gepfert Przemysław,
 13. Czerwiński Szczepan.

Przypomnijmy, iż w ostatnim turnieju finałowym, rozgrywanym w Chełmie w dniach 5-7 maja, podopieczni trenera Tomasza Wątorka zdobyli drugie miejsce, zapewniając sobie tym samym prawo do gry na pierwszoligowych parkietach w sezonie ligowym 2023/2024. Oprócz drużyny MCKiS, awans do Tauron 1 ligi wywalczyła również drużyna gospodarzy finałowych zmagań, CHKS Arka Chełm.

Comments are closed.