Aktualności|

Gra terenowa, warsztaty dla najmłodszych, wykład na temat pozyskiwania środków zewnętrznych, punkt informacyjny Powiatowego Urzędu Pracy oraz wystawa fotograficzna projektów zrealizowanych w Jaworznie z dofinansowaniem ze środków unijnych, to atrakcje przygotowane podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbyły się w piątek, 12 maja 2023 r. na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.

Wydarzenie rozpoczął wykład pt. #JaworznoMiastoWyzwań, który poprowadziła Naczelnik Anna Mocała-Kalina oraz Kacper Sieprawski z Wydziału Zarządzania Funduszami i Strategii. W czasie prelekcji uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak skutecznie pozyskiwać środki z funduszy unijnych.

W Jaworznie na przestrzeni prawie 20 lat zrealizowaliśmy wiele modelowych projektów przyczyniających się do poprawy życia mieszkańców – mówiła podczas wykładu Anna Mocała-Kalina. – Budujemy przyszłość Jaworzna, definiując działania w ramach transformacji energetycznej. Tworzymy Jaworznicki Obszar Gospodarczy, przestrzeń dla nowych technologii i nowych miejsc pracy. Inwestujemy w edukację. Branżowe Centrum Umiejętności, które powstania przy ulicy Sportowej, to kuźnia kadr dla nowoczesnej branży motoryzacyjnej. #JaworznoMiastoWyzwań – miasto, które buduje ekosystem innowacji w obszarach społecznym, edukacyjnym, środowiskowym, inwestycyjnym. Finansowanie unijne i krajowe, którym wspieramy realizacje projektów strategicznych jest paliwem dla rozwoju Jaworzna.

Na stoisku Powiatowego Urzędu Pracy można było uzyskać informacje na temat możliwości pozyskania środków na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Osoby, które marzą o własnym biznesie, a nie wiedzą jak zacząć, mogły uzyskać cenne wskazówki i porady.

Podczas wydarzenia można było obejrzeć wystawę fotograficzną projektów zrealizowanych w Jaworznie z dofinansowaniem ze środków unijnych. Była to doskonała okazja, aby zobaczyć, jak wiele projektów zostało zrealizowanych dzięki wsparciu Unii Europejskiej.

W ramach wydarzenia dla najmłodszych przygotowano warsztaty plastyczne, które pozwoliły na rozwijanie kreatywności i odkrywanie swojego artystycznego talentu. Natomiast dla całych rodzin czekała Rodzinna Gra Terenowa, która odbyła się na terenie GEOsfery i zapewniła wszystkim uczestnikom wiele emocji i dobrej zabawy.

Wydarzenie organizował Wydział Promocji, Kultury i Sportu oraz Wydział Zarządzania Funduszami i Strategii Urzędu Miejskiego w Jaworznie, a także Powiatowy Urząd Pracy w Jaworznie i Ośrodek Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera.

Comments are closed.