Bez kategorii, Edukacja|

Już w najbliższy wtorek (4 kwietnia) uczniowie z Jaworzna i okolic będą mieli okazję zaznajomić się z ofertą edukacyjną miejskich szkół ponadpodstawowych oraz uczelni wyższych podczas tegorocznych Targów Edukacji. Jednak już dziś zachęcamy do zapoznania się z uaktualnionym poradnikiem „Co po szkole podstawowej?”- skierowanym do uczniów klas VIII i ich rodziców, który odpowiada na wiele pytań dotyczących dalszej drogi kształcenia.

Wybór dalszej drogi kształcenia to bardzo trudna decyzja, szczególnie dla młodego człowieka. Wybór ten rzutować będzie na jego najbliższą przyszłość, a być może na całe życie. Dlatego tak ważne jest zarówno zbadanie własnych predyspozycji zawodowych, jak i zorientowanie się w zmianach, które zostały wprowadzone w szkolnictwie.

Celem poniższego poradnika jest udzielenie uczniom ostatnich klas szkół podstawowych i ich rodzicom odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące tych zmian, biorąc pod uwagę możliwości kształcenia i perspektywy zatrudnienia. W poradniku znajdują się informacje na temat systemu kształcenia ponadpodstawowego oraz oferty edukacyjnej miasta Jaworzna.

Biuletyn ten ma za zadanie ułatwić młodemu człowiekowi zaplanować własny rozwój zawodowy zgodny z osobistym potencjałem, na miarę indywidualnych możliwości w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.

W poradniku dla uczniów „Co po szkole podstawowej?” znajdują się między innymi informacje na temat oferty edukacyjnej na nadchodzący rok szkolny, opis kwalifikacji zawodowych oraz perspektywy zatrudnienia. W poradniku dla rodziców umieszczony został opis predyspozycji i przeciwwskazań zdrowotnych w odniesieniu do poszczególnych zawodów.

Biuletyny mają za zadanie ułatwić młodym ludziom zaplanowanie własnego rozwoju zawodowego zgodnie z osobistym potencjałem oraz na miarę indywidualnych możliwości w odniesieniu do potrzeb rynku pracy.

Życzymy skutecznego wyboru szkoły!

Comments are closed.