Aktualności, Edukacja, Z miasta|

Prezydent Miasta Paweł Silbert wraz z dziećmi, oficjalnie otworzył Przedszkole Miejskie nr 4 w Ciężkowicach, po gruntownym remoncie. Dzieci korzystają teraz z zmodernizowanej placówki przystosowanej również do osób ze szczególnymi potrzebami. Na przebudowę placówki przeznaczono ponad 3,3 mln złotych, z czego ok. 1,3 mln stanowiło wsparcie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Już wkrótce na terenie przedszkola powstanie nowy plac zabaw w ramach Jaworznickiego Budżetu Obywatelskiego 2023.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Łukasz Kolarczyk, Radni Rady Miejskiej z Ciężkowic: Mirosław Pieczara i Janusz Ciołczyk, dyrektor Miejskiego Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Bogusława Śledzińska, Pełnomocnik ds. Oświaty i Gospodarowania Nieruchomościami Tomasz Jewuła, Naczelnik Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Irena Wojtanowicz – Stadler, przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych, dyrektorzy miejskich placówek oświatowych oraz Rodzice przedszkolaków, którzy brali czynny udział w pracach na terenie przedszkola.

Najmłodsi wraz z Prezydentem Miasta Pawłem Silbertem przecięli symboliczną wstęgę i zaprezentowali program okolicznościowy. Nie zabrakło chwil wzruszeń i podsumowań. Dyrektor przedszkola Joanna Szymiec – Ciołczyk, podziękowała również Rodzicom i Władzom Miasta za zaangażowanie w prace na rzecz przedszkola.

Dzięki przeprowadzeniu gruntownego remontu placówki, Przedszkole Miejskie nr 4 zyskało m.in. szatnie, wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, przebudowano kuchnie i sanitariaty. Nowe oblicze zyskały również sale do nauki i zabawy dla dzieci. Na czas remontu przedszkolaki uczęszczały do tymczasowej siedziby placówki, którą umieszczono w Szkole Podstawowej nr 11 w Pieczyskach. Łączny koszt zadania to ponad 3,3 mln złotych, z czego ok. 1,3 mln stanowiło wsparcie z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych.

Comments are closed.