Aktualności, Transport i drogi|

Zgodnie z prognozami pada śnieg. Warunki są trudne. Jak informują Wodociągi Jaworzno, całą noc służby pracowały przy odśnieżaniu. Jednak przy wielogodzinnych i intensywnych opadach śniegu trudno jest uzyskać w pełni odśnieżone jezdnie, na które wciąż spada świeża warstwa śniegu. Dlatego pługi i piaskarki będą pracować do skutku. Najpierw na głównych drogach, a po opanowaniu na nich przejezdności, na drogach II i III kategorii.

Prosimy o wyrozumiałość i zachowanie bezpieczeństwa.

Wszelkie zgłoszenia związane z Akcją Zima i odśnieżaniem mieszkańcy mogą kierować całodobowo do Dyspozytora Działu Oczyszczania Miasta Wodociągów Jaworzno na numer 32 615 72 26 lub mailowo oczyszczanie@wodociagi.jaworzno.pl

Codzienny dobowy raport z działań służb odpowiadających za odśnieżanie miasta jest dostępny na profilu spółki Wodociągi Jaworzno na Facebooku. Raport dotyczy podejmowanych, realizowanych i zaangażowanych środków przy usuwaniu skutków zimy przez służby porządkowe Wodociągów Jaworzno. Zapraszamy do jego śledzenia.

Plansza z obrazkami w kolorze biało turkusowym z informacją o odśnieżaniu miasta.

Co z odśnieżaniem chodników?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy chodnik, który położony jest wzdłuż posesji, powinien zostać uprzątnięty. W praktyce oznacza to, że jeśli wydzielona część dla ruchu pieszego bezpośrednio leży przy granicy nieruchomości, to obowiązek odśnieżania należy do właściciela. Inaczej jest jednak, gdy pomiędzy chodnikiem, a posesją jest np. pas zieleni. Wtedy służby porządkowe powinny zadbać o bezpieczeństwo osób przechodzących.

Należy mieć także na uwadze, że za zimowe utrzymanie wewnętrznych dróg osiedlowych, chodników, ciągów pieszych, schodów terenowych przylegających bezpośrednio do nieruchomości położonych np. przy obiektach handlowych, prywatnych nieruchomościach spoczywa na właścicielu, zarządcy nieruchomości lub spółdzielni mieszkaniowej.

Wodociągi Jaworzno w ramach realizowanych zimowych zadań, korzystając z posiadanego sprzętu oraz zatrudnionych pracowników oraz w miarę możliwości i panujących warunków, w tym występujących opadów śniegu, odśnieżają także główne ciągi pieszo-rowerowe. Zimowe utrzymanie chodników w Jaworznie obejmuje chodniki:
• I kategorii 56 612 m2
• II kategorii 242 724 m2

Plakat Akcja Zima

Comments are closed.